Трамп пообіцяв "спокійно" передати владу Джо Байдену

Все про економіку та фінанси

Після затвердження Конгресом США перемоги Джо Байдена на виборах Дональд Трамп пообіцяв, що "спокійно" передасть йому владу, передає CNN, констатує zn.ua.

За словами Трампа, це рішення нібито "є кінець найвеличнішого першого терміну в історії президентства".

"Попри те, що я повністю не згоден з результатами виборів, і факти підтверджують, що переможець я, тим не менш, 20 січня буде організований перехідний період", - заявив Трампа.

Водночас за словами поки ще чинного президента, вони "продовжать боротьбу за те, щоб враховувалися тільки законні голоси". Трамп заявив, що "найвеличніший термін в історії, це тільки початок нашої боротьби за те, щоб знову зробити Америку великою".

Нагадаємо, Конгрес США затвердив перемогу Джо Байдена на президентських виборах, а також обраної ним віце-президентки Каміли Харріс. Так, Байден отримав 306 голосів колегії виборців, при необхідних 270. Трамп отримав 232 голоси.

Тепер Джо Байден повинен принести присягу 20 січня. Після цього він офіційно отримає повноваження президента Сполучених Штатів Америки.

У Вашингтоні прихильники Дональда Трампа вийшли на протести проти результатів президентських виборів, на яких переміг демократ Джо Байден. Під час акції протесту відбулися сутички з правоохоронцями.

Пізніше невідомі змогли прорватися через правоохоронців до будівлі Капітолію, де парламент США повинен затвердити результати президентських виборів. Через інцидент засідання довелося призупинити, а будівлю Конгресу закрили на вхід і вихід. Заззначимо, що до того, як прихильники Трампа увірвалися в Капітолій парламентарії встигли затвердити тільки 2% голосів виборців.

В результаті протестів чотири людини загинули. Крім того, поліція затримала понад 50 осіб.

Своєю чергою Дональд Трамп розпорядився відправити військовослужбовців Національної гвардії США Капітолій, куди прорвалися його прихильники, які зірвали оголошення результатів виборів.

Противник Трампа на виборах Джо Байден назвав те, що відбувається спробою заколоту і "нападом на демократію".

На тлі протестів в Вашингтоні у відставку подали три топ-чиновники з оточення президента Дональда Трампа.