Трамп назвав главу ФРС Джерома Пауелла "ворогом"

Все про економіку та фінанси

Глава ФРС Джером Пауелл в п`ятницю висловив думку, що американська економіка перебуває в "сприятливому" становищі, і Федрезерв буде "діяти, як необхідно", щоб підтримувати її розширення, пише Reuters.

Пауелл перерахував ряд економічних і геополітичних ризиків, за якими ФРС стежить - багато хто з них пов`язані з торговельною війною адміністрації США з Китаєм та іншими країнами, зазначив він.

Але "американська економіка продовжує в цілому показувати хороші результати", сказав Пауелл, виступаючи на щорічному симпозіумі в Джексон-Хоул.

"Ділові інвестиції і виробничий сектор ослабли, але хороше зростання зайнятості і підвищення зарплат стимулюють стійкий рівень споживання і підтримують загальний помірне зростання", - сказав він.

За словами Пауелла, якщо торговельні війни негативно позначаються на ділових інвестицій і настроях та сприяють "погіршенню" глобального зростання, ФРС не може все це виправити за допомогою грошово-кредитної політики.

Немає "ніяких недавніх прецедентів, які стали б підставою для будь-якої відповіді на поточну ситуацію за допомогою грошово-кредитної політики", сказав він.

ФРС повинна "дивитися за межі того, що може виявитися тимчасовими подіями, фокусуватися на тому, як ситуація в торгівлі впливає на прогноз і коригувати політику для досягнення наших цілей" - двохвідсоткової інфляції і хорошої зайнятості, додав Пауелл. 

Президент Дональд Трамп в п`ятницю обурено відреагував на виступ Джерома Пауелла та задався питанням про те, хто є великим "ворогом" - глава ФРС або голова КНР Сі Цзіньпін.

"Як завжди, ФРС не зробила НІЧОГО! Неймовірно, що вони можуть "говорити", не знаючи або не питаючи, що я роблю, про що скоро буде оголошено ", - написав Трамп в твіттері.

"Моє єдине питання - хто наш більший ворог, Джей Пауелл або глава [КНР] Сі?"