Трамп: Китай стягує війська до Гонконгу, охопленого протестами

Все про економіку та фінанси

Розвідка США засікла перекидання низки підрозділів китайських збройних сил до охопленого цивільними протестами Гонконгу, із посиланням на доповідь розвідувального співтовариства повідомив президент США Дональд Трамп у своєму Twitter, пише dt.ua.

"Наша розвідка повідомила, що уряд КНР перекидає війська до кордону з Гонконгом", – зазначив він.

Трамп закликав світове співтовариство до спокою, попутно висловивши здивування тим фактом, що в заворушеннях у Гонконгу Пекін звинувачує Сполучені Штати.

"Багато хто звинувачує мене і США у нинішніх проблемах Гонконгу. Не можу уявити, чому?", – іронічно зазначив Трамп.

Вже близько тижня ряд Telegram-каналів публікує відео проходу військової колони до Гонконгу однією з довколишніх шосейних доріг, а у сутичці поліції та протестувальників в аеропорту міста 13 серпня проти останніх пригрозили застосувати армійський спецназ, якщо не будуть відпущені взяті у заручники співробітник поліції та журналіст.

Вуличні демонстрації і протести почалися в Гонконгу після внесення закону про спрощену процедуру екстрадиції підозрюваних в інші країни, включно з материковим Китаєм. У 1997 році колишня британська колонія Гонконг була передана під управління Пекіна за договором, згідно з яким комуністичний уряд КНР обіцяв не міняти політичний та економічний устрій на острові і підтримувати принцип "одна країна — дві системи". Спрощена процедура висилки підозрюваних у Китай загрожує переслідуванням інакодумців в Гонконгу, вважають противники закону.

Під тиском протестувальників гонконгська адміністрація на невизначений час зняла законопроект з розгляду, але опозиція вважає, що цього недостатньо і вимагає відкликати його остаточно.

У цьому році протести, що почалися як мирний громадянський рух, зібрали на вулицях до мільйона осіб. Після зіткнень з поліцією і штурму законодавчих зборів протестувальниками протистояння набуло запеклого характеру. Поліція регулярно застосовує при розгоні не тільки кийки, але і так звану "нелетальну зброю".

Видання The Economist вважає, що уряд Китаю може піти шляхом силової зачистки протестів і повторити трагічні події на площі Тяньаньмень в Пекіні 1989 року.