ТОП-15 холдингів України: у першій трійці - "Метінвест", "Нафтогаз", "Кернел"

Все про економіку та фінанси

Видання "БізнесЦензор" склало рейтинг 15 найбільших холдингів України.

Вони працюють в ключових секторах економіки: металургія, агропромисловий сектор, енергетика, рітейл і транспорт.

Основним критерієм при укладанні рейтингу була наявність консолідованого доходу. Але не всі українські холдинги публікують консолідовану звітність. "БізнесЦензор" використав консолідовану фінансову звітність, яку компанії опублікували на своїх сайтах.

Сукупний дохід 15 найбільших холдингів в 2018 році становив 1,3 трлн грн. Це 37% від доходу 200 найбільших компаній України.

По чотири корпорації працюють в гірничо-металургійному та агропромисловому секторах, по три – в енергетичному і рітейлі. Одна – транспортна. Шість холдингів в нашому ТОП-15 займають монопольні становища на свої ринках.

Найбільшим холдингом України в 2018 році став "Метінвест". Це вертикально інтегрована гірничо-металургійна група, яка належить Рінату Ахметову та Вадиму Новинському.

За доходом метхолдинг олігархів випередив енергетичного монополіста НАК "Нафтогаз України".

Третє місце посів найбільший у світі виробник соняшникової олії – Кернел. А четверту та п`яту позиції поділили енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова та мережа АТБ Геннадія Буткевича. 

За розміром чистого прибутку Метінвест та Група Нафтогаз аналогічно опинились на першому та другому місті.

Третє та четверте місця посіли гірничо-металургійний комбінат "АрселорМіттал Кривий Ріг" (АМКР) та металургійна компанія Ferrexpo Костянтина Жеваго.

ДТЕК Ахметова став п`ятим найбільш прибутковим холдингом України.