Тихановська: нова влада Білорусі перегляне домовленості Путіна та Лукашенка

Все про економіку та фінанси

Кандидатка в президенти Білорусі та одна з лідерок опозиції країни Світлана Тіхановська на тлі приїзду диктатора Аляксандра Лукашенка в Сочі на зустріч з президентом Росії Владіміром Путіним заявила про те, що всі договори, підписані з нелегітимним Лукашенком, будуть переглянуті новою владою, пише zn.ua.

"Я хочу нагадати Владіміру Путіну: що б ви не ухвалили та про що б ви не домовилися під час зустрічі в Сочі - це не матиме законної сили. Всі договори, підписані з нелегітимним Лукашенком, будуть переглянуті новою владою", - цитує Тіхановську її прес-служба.

Тіхановська сказала, що шкодує про те, що Путін вибрав діалог з Лукашенком, а не з народом Білорусі.

Лукашенко вже прилетів в Сочі, однак делегацій на сьогоднішніх переговорах Путіна і Лукашенка не буде. Цей робочий візит диктатора в РФ став першим з початку в Білорусі протестів проти фальсифікації виборів і міліцейського свавілля. До цього Лукашенко і Путін зідзвонювалися кілька разів.

Підписання будь-яких документів за підсумками переговорів не планується, заключної пресконференції також не буде, уточнив речник Путіна Дмітрій Пєсков.

Після однієї з телефонних розмов Лукашенка та Путіна Росія, на прохання білоруського диктатора, створила резерв силовиків, які можуть бути введені в Білорусь в разі «погіршення ситуації».

Москва також направила в Білорусь топових пропагандистів, включно з головною редакторкою RT Маргарітой Симоньян, для «правильного» висвітлення протестів. Вони зайняли місце журналістів, які звільнилися з держЗМІ на знак протесту проти жорстоких розгонів протестів силовиками.

Кремль не довіряє Лукашенкові, але не хоче миритися з приходом опозиції до влади «через вулицю». Тому Росія продовжить підтримувати Лукашенка, підштовхуючи до поступової передачі влади, пише Bloomberg.