Тендери "Укравтодору": які фірми отримали найбільше замовлень з початку 2020 року

Все про економіку та фінанси

За даними видання "Наші гроші", "Укравтодор" з початку 2020 року провів тендери на 74,3 млрд грн (йдеться про ремонт, реконструкцію і будівництво доріг держзначення, без спеціалізованого ремонту мостів та експлуатаційного утримання доріг).

Як зазначається, з цієї суми 62,8% закупівель припадає на шість компаній з "Національної асоціації дорожників України" (президент НАДУ Тарас Сиротинський у квітні став радником прем’єра Дениса Шмигаля):

- ТОВ "Автомагістраль-Південь" (17,5 млрд грн) - найбільший підрядник “Укравтодору” з часів президентства Петра Порошенка; фірму пов’язують з бізнесменом Олександром Бойком;

- ТОВ "Ростдорстрой" (7,94 млрд грн) - з орбіти Геннадія Труханова;

- ТОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" (7,52 млрд грн) - серед засновників - громадяни Туреччини;

- ТОВ "СУНП "Автострада" (6,9 млрд грн) - пов`язували з Максимом Шкілем – екс-помічником нардепа «Партії регіонів» Миколи Дем’янка;

- ТОВ "Техно-Буд-Центр" (4,72 млрд грн) - пов’язували в т.ч. з чиновниками автодорожньої галузі;

- ТОВ "Шляхове будівництво "Альтком" (2,1 млрд грн) - з групи “Альтком”, яка своїми бенефіціарами називала Олександра Тісленка та Сергія Павлічева, тоді як спостерігачі неофіційно пов’язували цю групу в т.ч. з Борисом Колесніковим (в уряді Азарова курував підготовку до Євро-2012), однак він це спростовував; у 2019 році з`явилися сигнали про можливі зв`язки "Альткома" з Рінатом Ахметовим (близьким до якого є Б. Колесніков).

Як зауважує видання, серед переможців тендерів на друге місце з показником 8,1 млрд грн вийшло ТОВ "ПБС" (цю фірму пов’язують з екс-нардепом Олександром Шевченком, близьким до Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова).