Тендери "Укравтодору": які фірми отримали найбільше замовлень з початку 2020 року

Все про економіку та фінанси

За даними видання "Наші гроші", "Укравтодор" з початку 2020 року провів тендери на 58,6 млрд грн (йдеться про ремонт, реконструкцію і будівництво доріг держзначення, без спеціалізованого ремонту мостів та експлуатаційного утримання доріг).

Як зазначається, з цієї суми 65,5% закупівель припадає на шість компаній з "Національної асоціації дорожників України" (президент НАДУ Тарас Сиротинський у квітні став радником прем’єра Дениса Шмигаля):

- ТОВ "Автомагістраль-Південь" (13,43 млрд грн);
- ТОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" (6,93 млрд грн);
- ТОВ "Ростдорстрой" (6,26 млрд грн);
- ТОВ "СУНП "Автострада" (5,38 млрд грн);
- ТОВ "Техно-Буд-Центр" (4,72 млрд грн);
- ТОВ "Шляхове будівництво "Альтком" (1,64 млрд грн).

Як зауважує видання, серед переможців тендерів на четвертому місці з показником 5,71 млрд грн - ТОВ "ПБС" (цю фірму контролює екс-нардеп Олександр Шевченко, відомий як керівник туристичного комплексу «Буковель» Коломойського-Боголюбова).

За інформацією “Наших грошей”, ТОВ «Автомагістраль-Південь» є найбільшим підрядником “Укравтодору” з часів Петра Порошенка. Фірму пов’язують з бізнесменом Олександром Бойком.

ТОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл". Засновниками компанії є громадяни Туреччини Онур та Іхсан Четінджевіз, а також львів’янин Олег Фаріон. Із нею пов’язана фірма «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S.» (Туреччина).

ТОВ «Ростдорстрой» входить у групу бізнесмена Олександра Жукова та мера Одеси Геннадія Труханова. Його бенефіціарами через фірму «Оттема» (Угорщина) значаться Євген Коновалов і Юрій Шумахер – депутат Одеської міськради від партії «Довіряй ділам» Труханова.

ТОВ «СУНП «Автострада» пов`язують з Максимом Шкілем – екс-помічником нардепа «Партії регіонів» Миколи Дем’янка.

ТОВ "Техно-Буд-Центр". Засновниками є Юрій Ханін та Андрій Ярема, директор – Петро Тесельський. Раніше фірма належала Григорію Процику з Тернополя, співвласником якого був Любомир Грегоращук, чий син Андрій був депутатом Тернопільської міськради від «Свободи». Андрій Грегоращук є зятем екс-керівника Служби автодоріг у Рівненській області Юрія Проника, який раніше обіймав аналогічну посаду в Тернопільській області. Син Проника Орест також керував ДАК «Автомобільні дороги України», а зараз очолює її ж ДочП «Київське обласне дорожнє управління».

ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» входить у групу «Альтком», яка за часів Януковича була фаворитом серед дорожніх підрядників. Раніше група «Альтком» називала Олександра Тісленка та Сергія Павлічева своїми кінцевими бенефіціарами, тоді як спостерігачі неофіційно пов’язували цю групу в т.ч. з Борисом Колесніковим (віце-прем’єр в уряді Азарова, який курував підготовку до Євро-2012), однак він це спростовував. Водночас у 2019 році з`явилися сигнали про можливі зв`язки "Альткома" з Рінатом Ахметовим (близьким до якого є Б. Колесніков).

За даними “Наших грошей”, одним з найвпливовіших нардепів у сфері дорожнього будівництва є заступник глави бюджетного комітету ВР Олександр Трухін – зять Олександра Мартиненка, одного з найближчих бізнес-партнерів Коломойського.

Як зазначається, голова бюджетного комітету ВР Юрій Арістов був бізнес-партнером Володимира Зеленського, і саме він у травні був розробником законопроекту про виділення “Укравтодору” 35 млрд грн з COVID-фонду.