Таскомбанк скоротив відрахування в резерви на 23%, попри "резервні" заклики НБУ

Все про економіку та фінанси

Таскомбанк за перше півріччя декларує прибуток 141,7 млн грн (за цей же період минулого року - 123,3 млн грн).

При цьому його витрати на формування резерву під кредитний портфель скоротилися до 77,7 млн грн (зі 101,3 млн грн за 6 місяців 2019 року).

Кредитний портфель збільшився до 13,3 млрд грн (з 12,4 млрд грн на початок року).

Нагадаємо, в червні НБУ наголошував банкам, що відповідно до МСФЗ 9, фінансові установи мають завчасно реагувати на погіршення макроекономічних прогнозів збільшенням обсягу резервів. Водночас, підкреслював регулятор, перші місяці кризи чітко свідчать, що банки ігнорують зміну макроекономічних умов і не поспішають підвищувати оцінки очікуваних кредитних збитків. Натомість поточна криза в економіці мала б призвести “до зростання оцінок очікуваних збитків, а отже, і резервів за кредитами” (цитата).

“Банки мали відобразити це у фінансовій звітності уже за І квартал 2020 року. На практиці банки майже не змінили оцінки параметрів очікуваних збитків порівняно з початком року. Низка установ навіть дещо їх поліпшила. Це суперечить загальній логіці впливу макроумов на кредитний ризик, яка підтверджується спостереженнями вже у квітні і травні. Тож банки повинні суттєво переглянути свої підходи до визначення параметрів очікуваних збитків", - підкреслював НБУ.