Тігіпко дозволив Таскомбанку залучити рефінанс до 6 млрд грн і купити ОВДП до 7 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними Таскомбанку, 26 листопада позачергові збори його акціонерів ухвалили рішення встановити максимально можливий розмір зобов`язань за генеральним кредитним договором з НБУ на суму не більше ніж 6 млрд грн і встановити максимально можливий розмір вартості активів, які передаються в заставу по рефінансу, на суму до 6 млрд грн.

Також було прийнято рішення встановити загальний ліміт на придбання ОВДП (без урахування операцій РЕПО) в розмірі не більше 7 млрд грн. Відповідні держпапери можуть бути номіновані в гривнях та/або доларах США, та/або євро. Строк дії ліміту - до 31.12.2021.

За даними НБУ, на 01.10.2020 борг Таскомбанку по рефінансуванню становив 1,6 млрд грн. 13 листопада Таскомбанк залучив у регулятора позику на 570 млн грн, 9 жовтня - 200 млн грн.

За три квартали Таскомбанк збільшив свій ОВДП-портфель на 2,1 млрд грн - до 2,2 млрд грн (обсяг активів банку на 01.10.2020 - 22,2 млрд грн).

Додамо, що в січні-вересні ОВДП-портфель Універсал Банку (теж належить Сергію Тігіпку) збільшився на 1,65 млрд грн - до 3,1 млрд грн. При цьому на 01.10.2020 цей банк не мав боргів перед НБУ по рефінансуванню.

9 жовтня Універсал Банк залучив рефінансування на 1 млрд грн.

Нагадаємо, ще в квітні тодішній заступник глави НБУ Олег Чурій заявляв, що банки мають право купувати ОВДП за рахунок рефінансування, якщо вважають за потрібне.

Найбільші покупці ОВДП за три квартали - держбанки. При цьому для придбання держпаперів залучення позик у регулятора їм не знадобилося (з огляду на високу ліквідність).

Враховуючи поточну ситуацію з виконанням видаткової частини держбюджету та виклики із залученням Мінфіном позик для покриття дефіциту, учасники ринку припускають, що статус-кво в цьому контексті може певним чином скоригуватися (власне, не виключено, що вже скоригувався).