Тарифи на газ для населення знижують ще на 10%

Все про економіку та фінанси

Ціна газу для населення в липні повинна скласти 4905 грн за тисячу кубометрів (без ПДВ), що на 650 грн менше, ніж у червні, повідомляє прес-служба Кабміну, пише liga.net.

У Кабміні нагадали, що згідно з новою формулою, з червня "Нафтогаз" зобов`язаний продавати для населення газ за ціною, яка визначається найнижчим з чотирьох показників: 1) середня вартість імпортного газу, що склалася в процесі його розмитнення в Україні; 2) середньозважена ціна на Українській енергетичній біржі; 3) середня арифметична ціна газу для промислових споживачів; 4) ціна, розрахована за раніше затвердженою формулою вартості газу по ПСО.

За даними Мінекономрозвитку, середня митна вартість імпортованого газу в попередньому місяці склала 5161 грн за кубометр (тут і далі - без урахування ПДВ). На торгах Української енергетичної біржі газ на липень продався за ціною 4 905 за тисячу кубічних метрів, газ для промисловості по передоплаті в липні коштуватиме 5 017 за тисячу кубометрів, а гранична ціна ПСО, згідно з постановою Кабміну №867, на липень розрахована як 7 185 грн за тисячу кубів.

"Найнижчою виявилася ціна Української енергетичної біржі. Тому ціна газу в липні для населення, без ПДВ тарифів на транспортування і поставку, складе 4 905 грн за тисячу кубічних метрів, що менше на 650 грн, ніж ціна в червні 5 554 грн", - сказано в повідомленні Кабміну.

Паралельно про зниження липневої ціни на газ повідомив президент Володимир Зеленський. 11 липня він обговорив ситуацію на ринку енергетики з Нафтогазом і профільним міністерством, йдеться на сайті президента. Топ-менеджер Нафтогазу Андрій Фаворов заявив на зустрічі, що ціна на газ для населення в липні буде знижена на 10,4%.

Газ в червні коштував для населення 6665 грн за тисячу кубометрів (з ПДВ), що на 7,3% нижче, ніж в травні.