Своп процентної ставки: НБУ задовольнив заявки чотирьох банків на 1,255 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, 16 вересня відбувся п`ятий аукціон своп процентної ставки, на якому були задоволені заявки чотирьох банків на 1,255 млрд грн зі середньозваженою ставкою 6,5%.

На аукціон подавали заявки п`ять банків, їх обсяг становив 1,265 млрд грн, мінімальна ставка була 5%, максимальна - 6,5%.

Регулятор оголошував аукціон на суму до 3 млрд грн.

Нагадаємо, 19 серпня НБУ на аукціоні своп процентної ставки задовольнив заявки шести банків на 5 млрд грн, 12 серпня - на п`яти банків на 2 млрд грн, 15 липня - п`яти банків на 410 млн грн, 2 липня - двох банків на 20 млн грн (в усіх випадках середньозважена ставка була 6,5%).

Нацбанк очікує, що запуск процентного свопу знизить процентні ризики банків і стимулюватиме кредитування.

Нагадаємо, глава правління Укрексімбанку Євген Мецгер повідомляв, що 19 серпня цей держбанк уклав чергову угоду з Укравтодором про придбання облігацій на 2,87 млрд грн з фіксованою дохідністю 9,99%.

Як констатував керівник Укрексімбанку, це відбулося після того, як 14 серпня цей держбанк залучив в НБУ 2,87 млрд грн рефінансування під 6% на три роки, а 19 серпня - взяв участь в аукціоні НБУ своп процентної ставки на таку ж суму "та зафіксував ризик переоцінки залученого ресурсу рівнем 6,5% річних" (цитата).

Таким чином, зауважував Є. Мецгер, Укрексімбанк "зафіксував маржу за операцією, враховуючи залучений ресурс та хеджування можливої зміни його ціни" (цитата).