Своп процентної ставки: НБУ задовольнив заявки трьох банків на 1,2 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, 15 жовтня відбувся шостий аукціон своп процентної ставки, на якому були задоволені заявки трьох банків на 1,2 млрд грн зі середньозваженою ставкою 6,5%.

Регулятор оголошував аукціон на суму до 3 млрд грн.

Нагадаємо, 16 вересня відбувся п`ятий аукціон своп процентної ставки, на якому були задоволені заявки чотирьох банків на 1,255 млрд грн зі середньозваженою ставкою 6,5%.

19 серпня НБУ на аукціоні своп процентної ставки задовольнив заявки шести банків на 5 млрд грн, 12 серпня - п`яти банків на 2 млрд грн, 15 липня - п`яти банків на 410 млн грн, 2 липня - двох банків на 20 млн грн (в усіх випадках середньозважена ставка була 6,5%).

Нацбанк очікує, що запуск процентного свопу знизить процентні ризики банків і стимулюватиме кредитування.

Глава правління Укрексімбанку Євген Мецгер повідомляв, що 19 серпня цей держбанк уклав чергову угоду з Укравтодором про придбання облігацій на 2,87 млрд грн з фіксованою дохідністю 9,99%.

Як констатував керівник Укрексімбанку, це відбулося після того, як 14 серпня цей держбанк залучив в НБУ 2,87 млрд грн рефінансування під 6% на три роки, а 19 серпня - взяв участь в аукціоні НБУ своп процентної ставки на таку ж суму "та зафіксував ризик переоцінки залученого ресурсу рівнем 6,5% річних" (цитата).

Таким чином, зауважував Є. Мецгер, Укрексімбанк "зафіксував маржу за операцією, враховуючи залучений ресурс та хеджування можливої зміни його ціни" (цитата).