Світовий банк затвердив позику для України на $350 млн

Все про економіку та фінанси

Рада виконавчих директорів Світового банку ухвалила рішення про надання Україні 350 млн доларів США в рамках Першої позики на політику розвитку в сфері економічного відновлення (ППР) на підтримку реформ, які є критично важливими для економічного відновлення. Ця позика також допоможе пом’якшити наслідки пандемії COVID-19, констатує прес-служба Світового банку.

Як зазначається, основні реформи, які підтримуються в рамках ППР, включають (i) зміцнення земельного та кредитного ринків шляхом створення ефективного ринку сільськогосподарських земель та врегулювання проблемних кредитів у державних банках; (ii) підтримку де-монополізації та антикорупційних інституцій, а також реструктуризацію газового сектору; (iii) посилення системи соціального захисту для підтримки людей похилого віку, які є особливо вразливими до COVID-19.

«Пандемія COVID-19 спричинила стрімкий економічний спад, що позначився на доходах простих українців і малого бізнесу, та створив додаткове навантаження на державний бюджет, - зазначив Аруп Банерджи, новопризначений директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України. - В рамках цієї позики на політику розвитку надається 350 млн доларів США на підтримку державного бюджету у скрутні часи. Світовий банк вітає зобов’язання уряду щодо реформ, спрямованих на підготовки економіки до відновлення зокрема, суттєві кроки, зроблені для зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель, та збільшення виплат вразливим групам населення похилого віку».

Як наголошується,реструктуризація газового сектору шляхом створення незалежного оператора газотранспортної системи вже зараз забезпечує Україні отримання доходів від транзиту газу. Зміцнення антикорупційних інститутів націлене на запровадження однакових умов у приватному секторі та посилення довіри інвесторів. Врегулювання проблемних кредитів у державних банках допоможе підвищити ефективність та доступність кредитування українських компаній.

«Україна зробила перший історичний крок до створення прозорого та ефективного ринку сільськогосподарських земель та розблокування інвестицій у сільське господарство, прийнявши закон про обіг сільськогосподарських земель, який був підтриманий в рамках цієї позики на політику розвитку, - зазначив Фарук Кхан, провідний економіст Світового банку по Білорусі, Молдові та Україні. - Для забезпечення прозорості та ефективності ринку землі важливо прийняти та впровадити додаткове законодавство, націлене на зміцнення управління земельними ресурсами, удосконалення процедури відчуження, розширення доступу до фінансування для малих фермерських господарств, та поступового зняття обмежень на купівлю земель для всіх категорій інвесторів».

Ця ППР є однією із двох запланованих позик. Як очікується, друга ППР буде спрямована на надання підтримки у розробці додаткового важливого законодавства в сфері земельної реформи та подальше підсилення пенсійних виплат вразливому населенню похилого віку.

ППР є частиною посиленої підтримки, яка надається Світовим банком Україні для запровадження заходів щодо подолання наслідків COVID-19 та доповнює додаткове фінансування 135 млн доларів США на проект «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» та 150 млн доларів США на проект «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», яке було нещодавно схвалене Світовим банком. Також готується пакет додаткової допомоги, що матиме безпосередній вплив на бенефіціарів з метою пом’якшення наслідків для найуразливіших верств населення, констатує Світовий банк.

Світовий банк є основним партнером України з розвитку. Після того, як Україна приєдналася до Світового банку у 1992 році, допомога Банку склала приблизно 14 млрд доларів США в рамках понад 80 проектів та програм.