Світовий банк підтримав НБУ в конфлікті з наглядовою радою Ощадбанку і Пишним

Все про економіку та фінанси

Світовий банк підтримав рішення НБУ щодо дискваліфікації 5 з 9 членів наглядової ради Ощадбанку, яка без конкурсу продовжила повноваження глави правління цього держбанку Андрія Пишного.

Це випливає з офіційної заяви представництва Світового банку, яка оприлюднена після виходу прес-релізу НБУ та заяви низки членів наглядової ради Ощадбанку:

“Світовий банк рішуче підтримує реформу органів управління державними банками (ДБ), яка є важливим кроком на шляху покращення показників діяльності банківської системи України та загального стану її економіки.

Ключовим аспектом цієї реформи є запровадження незалежних наглядових рад з ухваленням рішень більшістю в дві третини голосів відповідно до вимог нової редакції Статті 7 Закону «Про банки і банківську діяльність», яку було прийнято Верховною Радою минулого року. Як очікується, ці нові наглядові ради мають відігравати провідну роль у реформуванні державних банків, зокрема, у сфері корпоративного управління та вирішення проблем непрацюючих кредитів. Відповідно до нової редакції Статті 7, нові наглядові ради було сформовано шляхом конкурсного відбору претендентів, при цьому їх кандидатури було висунуто Кабінетом міністрів на початку цього року.

Відповідно до вимог законодавства України, в якості наступного кроку Національний банк України затверджує висунуті кандидатури до складу наглядових рад банків.

Отже, обов`язок НБУ полягає в проведенні ретельної та незалежної оцінки, що включає в себе застосування професійних суджень щодо наявності кваліфікаційних даних у кандидатів, висунутих до складу наглядових рад, та їх відповідності всім вимогам законодавства. Для незалежних членів наглядових рад ДБ згадані вимоги законодавства, викладені в Статті 7, також включають в себе жорсткі стандарти незалежності та відсутності конфлікту інтересів.

Ми підтримуємо НБУ в здійсненні ним своїх обов’язків у зазначеній сфері”.