Світовий банк очікує зростання ВВП України в 2021 році на 3% після падіння на 5,5% у 2020 році

Все про економіку та фінанси

Світовий банк прогнозує, що після скорочення ВВП України в 2020 році на 5,5% в 2021 році економіка зросте на 3%, а в 2022 році - на 3,1%.

За оцінками цієї міжнародної фінансової організації, світова економіка в поточному році зросте на 4% - за умови, що розпочате застосування вакцин від COVID-19 триватиме у широких масштабах впродовж року.

Нижче - коментар Світового банку:

"Незважаючи на те, що економіка України, як очікується, буде зростати в 2021 році, після скорочення на 5,5% в 2020-му, пандемія завдала значної шкоди населенню України. Враховуючи високий рівень невизначеності, пов`язаної з довгостроковими наслідками пандемії і розробкою вакцини, всі суб`єкти економічної діяльності, як в державному, так і в приватному секторі та домогосподарства, повинні будуть прийняти складні економічні умови всередині країни і за кордоном.

У 2021 році очікується помірне відновлення економіки України, зростання ВВП за рік становитиме всього 3%. У цей період поступового відновлення особливо важливо подвоїти зусилля з усунення існуючих структурних недоліків української економіки. Як і раніше, ситуація з бюджетом буде серйозно ускладнюватися пандемією і необхідністю надання захисту найбільш вразливим верствам населення. Збільшення дефіциту бюджету, значні зобов`язання з обслуговування державного боргу і високий рівень невизначеності будуть стримувати такі необхідні приватні інвестиції. Особливо важливим буде сприяння притоку капіталу і робочої сили в найбільш продуктивні сектори економіки шляхом зміцнення верховенства права, прискорення процесу врегулювання проблемних кредитів, зменшення регуляторних бар`єрів і зміцнення управління державними банками. У перспективі необхідно запровадити більш швидкі процедури банкрутства і врегулювання внутрішнього боргу, щоб убезпечити активи від тривалих судових розглядів і мати змогу переорієнтувати їх для нових цілей.

Відкриття ринку землі в середині 2021 року - це шанс для України повною мірою скористатися можливостями, які надає її сільськогосподарський сектор - важливе джерело надходжень від експорту. Однак, створення ефективного ринку сільськогосподарських земель вимагатиме своєчасного прийняття додаткового законодавства про передачу державних земель місцевим органам влади, запровадження такої необхідної прозорості в управлінні земельними ресурсами і нагляду за ними, а також введення електронних аукціонів для будь-якої передачі державних земель.

Оскільки Україна продовжує відновлення в 2021 році, одним із ключових уроків цієї глобальної кризи є важливість зміцнення макроекономічної стійкості. Виважена грошово-кредитна і фіскальна політика України, включаючи відсутність значних зовнішніх і внутрішніх дисбалансів, допомогла пом`якшити найбільш серйозні наслідки пандемії для економіки України. Збереження регуляторної незалежності Національного банку України буде, як і раніше, мати вирішальне значення для збереження довіри і стійкості. Надалі, по мірі зниження безпосередніх ризиків пандемії, буде важливо скорегувати комплекс заходів політики і підтримувати макроекономічну стабільність – важливу передумову міцного, збалансованого і стійкого відновлення".