Світовий банк: глобальний ВВП впаде в 2020 році на 5,2%, ВВП України - на 3,5%

Все про економіку та фінанси

Світовий банк заявляє, що на тлі пандемії коронавірусу та інфікування понад 7 млн людей на планеті країни стикаються з безпрецедентною економічною кризою, що може вивести мільйони людей до межі бідності. За оцінками Світового банку, глобальна економіка скоротиться на 5,2%, що є найбільшим шоком після скорочення на 13,8% відразу після Другої світової війни, констатує "Радіо Свобода".

Згідно з доповіддю, майже у всіх країнах з розвиненою економікою, і тих, що розвиваються, спостерігатиметься скорочення доходів на душу населення. При цьому кількість людей, що живуть за межею бідності (визначеної як менш ніж на 1,9 долара США в день), може зрости на 70-100 мільйонів людей.

Аналітики Світового банку попереджають, що в разі другої хвилі пандемії економічні наслідки в усьому світі можуть бути ще гіршими.

Директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреісус також застеріг країни від надто швидких дій з послаблення обмежень, заявивши, що глобальна пандемія все ще посилюється. За його словами, пандемія в Західній Європі слабшає, але в Східній Європі і Центральній Азії захворюваність продовжує зростати.

«Пройшло понад шість місяців з початку пандемії, і зараз жодна країна не повинна «знімати ногу з педалі», – сказав Гебреісус журналістам в Женеві, додавши, що за минулу добу в світі було зареєстровано найбільшу кількість нових випадків COVID-19 за один день з початку пандемії.

За даними американського університету Джонса Гопкінса, кількість тих, хто захворів на коронавірусне захворювання COVID-19, у світі становить 7 068 144 людей, понад 404 тисячі людей померли.