Світовий банк надасть Україні $100 млн на закупівлю вакцини від COVID-19

Все про економіку та фінанси

Світовий банк виділить Міністерству охорони здоров`я майже 100 млн доларів для боротьби з коронавірусом. Кошти підуть на закупівлю вакцин і медобладнання. Про це на брифінгу заявила заступник міністра охорони здоров`я Світлана Шаталова, пише "Главком".

За її словами, зараз йде процес фіналізації всіх домовленостей в рамках даного проєкту.

«МОЗ спільно зі Світовим банком запускає проєкт вартістю близько 100 мільйонів доларів. Ми відпрацьовуємо всі документи. В першу чергу ці кошти будуть спрямовані на закупівлю вакцин від Covid-19, а також діагностичного та лабораторного обладнання для медустанов», - заявила Шаталова.

Також в рамках співпраці із Світовим банком був реалізований проєкт нового контакт-центру МОЗ, а також завершується реалізація проєкту «Поліпшення охорони здоров`я на службі у людей» вартістю майже 215 млн доларів.

Нагадаємо, дата початку поставок в Україну вакцин проти коронавірусу в рамках міжнародної ініціативи Covax стане відома після 7 грудня 2020 року.

Глобальний механізм Covax підтвердив виділення Україні вакцини від коронавірусу.

Як повідомлялося, 17 листопада прем`єр Денис Шмигаль заявив, що вісім мільйонів доз вакцини проти коронавірусу Україна зможе отримати вже в другому кварталі 2021 року.

«Зараз продовжуються переговори з компаніями щодо закупівлі додаткових партій вакцини. 8 млн доз Україна зможе отримати вже в другому кварталі наступного року», – зазначив прем`єр.

9 листопада компанії Pfizer та BioNTech оголосили про те, що їхня вакцина продемонструвала ефективність у понад 90% на фінальному етапі випробувань. Суттєвим мінусом вакцини є умови її зберігання, адже необхідні спеціальні холодильні установки з температурою понад 70 градусів за Цельсієм.

16 листопада американська компанія Moderna заявила, що ефективність її вакцини-кандидата від Covid-19 становить 94,5%. Очікується, що вакцина Moderna не буде доступна за межами США до наступного року.

У ВООЗ вважають, що треба вакцинувати 70% населення планети, аби подолати Covid-19.

Уряд Великої Британії планує розпочати вакцинацію своїх громадян від Covid-19 у грудні.

Також влада США розраховує 11 або 12 грудня розпочати вакцинацію своїх жителів.