Суди відмовилися скасувати податковий штраф для "Метро Кеш Енд Керрі" на 9,7 млн грн

Все про економіку та фінанси

Шостий апеляційний адмінсуд своєю постановою від 24 червня відмовився задовольнити апеляційну скаргу ТОВ “Метро Кеш Енд Кері Україна” та залишив без змін рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 13.01.2020 (в справі №640/6342/19), яким компанії було відмовлено в задоволенні позову до Офісу великих платників податків ДФС про скасування штрафу на 9,7 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, цей штраф було застосовано за порушення термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування ПДВ, “які фактично не надаються покупцям і не використовуються для формування останнім податкового кредиту” (цитата).

“Доводи апелянта стосовно того, що несвоєчасна реєстрація накладних не порушує жодних прав контрагентів та держави, є необґрунтованим, оскільки чинне податкове законодавство містить імперативну норму, яка встановлює обов’язок по реєстрації постачальником товарів/послуг податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та встановлює відповідальність за недотримання відповідного обов`язку”, - йдеться в постанові Шостого апеляційного адмінсуду від 24.06.2020.