Суди скасували штраф на 19 млн грн, який ДФС наклала на "Укртатнафту"

Все про економіку та фінанси

12 лютого Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Офісу великих платників податків ДФС та залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій у справі №1640/3102/18, якими було задоволено позов “Укртатнафти” та скасовано податкове повідомлення-рішення №0005194106 від 13.06.2018 про накладення штрафу 19 млн грн (за затримку реєстрації податкових накладних на 15 і менше календарних днів на загальну суму ПДВ 189,8 млн грн).

Суд касаційної інстанції зазначив, що податкові накладні були подані до реєстрації позивачем у строки, встановлені Податковим кодексом упродовж операційного дня до 20-ї години, “а несвоєчасна її реєстрація в ЄРПН спричинена протиправною бездіяльністю з боку податкового органу, що виключає елемент протиправності в його [позивача] діянні, та, як наслідок, притягнення його до відповідальності” (цитата).

Нагадаємо, “Укртатнафта” експлуатує Кременчуцький НПЗ. “Нафтогазу” належать 43% акцій підприємства, ще по 28% - структурам екс-власників Приватбанку (Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова) та Олександра Ярославського.

Додамо, що “Нафтогазу” належить 51% акцій “Укрнафти, а ще близько 42% акцій - офшорам, пов`язаним з Ігорем Коломойським та його партнерами.