Суди не визнали кредиторськими акціонерні вимоги "Нафтогазу" до Брокбізнесбанку

Все про економіку та фінанси

23 січня Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу “Нафтогазу” та залишив без змін рішення судів нижчих інстанцій у справі №910/10411/18, якими НАКу було відмовлено в задоволенні позову до Фонду гарантування про визнання недійсним рішення ФГВФО від 19.04.2018, яким з реєстру акцептованих вимог кредиторів Брокбізнесбанку були виключені вимоги “Нафтогазу” на 2,8 млн грн як власника 250 тис простих акцій Брокбізнесбанку.

У ході судового процесу “Нафтогаз” наполягав, що його вимоги правомірно були спершу включені в реєстр вимог кредиторів Брокбізнесбанку в сьому чергу. Крім того, НАК зазначав, що “жодна редакція закону не містить норми, яка передбачає виключення грошових вимог власників акцій з реєстру” (цитата).

Суд касаційної інстанції погодився з висновками судів попередніх інстанцій, що “вимоги позивача за своєю суттю не є кредиторськими вимогами до банку, оскільки акціонери банку, що ліквідується, мають право отримати майно (активи) такого банку, яке залишилося після задоволення вимог кредиторів відповідно до статті 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (залишкове майно)” (цитата).

Нагадаємо, основними бенефіціарами Брокбізнесбанку вважалися структури Сергія Курченка.

У березні 2019 року ФГВФО продав пул активів цього банку на 23,8 млрд грн з дисконтом 99,9%.

Фонд гарантування повідомляв, що 15.10.2019 ліквідація Брокбізнесбанку була завершена.