Суди не визнали кредиторськими акціонерні вимоги "Нафтогазу" до Брокбізнесбанку

Все про економіку та фінанси

26 вересня Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу “Нафтогазу” та залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 23.03.2019 (в справі №910/10411/18), яким НАКу було відмовлено в задоволенні позову до Фонду гарантування про визнання недійсним рішення ФГВФО від 19.04.2018, яким з реєстру акцептованих вимог кредиторів Брокбізнесбанку були виключені вимоги “Нафтогазу” на 2,8 млн грн як власника 250 тис простих акцій Брокбізнесбанку.

У ході судового процесу “Нафтогаз” наполягав, що його вимоги правомірно були спершу включені в реєстр вимог кредиторів Брокбізнесбанку в сьому чергу (інші вимоги, крім вимог за субординованим боргом). Крім того, НАК зазначав, що “жодна редакція закону не містить норми, яка передбачає виключення грошових вимог власників акцій з реєстру” (цитата).

Суд першої інстанції констатував, що “вимоги позивача не є за своєю суттю кредиторськими вимогами до банку, оскільки акціонери банку, що ліквідується мають право отримати майно (активи) такого банку, яке залишилося після задоволення вимог кредиторів відповідно до статті 52 Закону (залишкове майно)” (цитата).

Суд апеляційної інстанції погодився з таким висновком.

Нагадаємо, основнимм бенефіціарами Брокбізнесбанку вважалися структури Сергія Курченка.

У кінці березня ФГВФО продав пул активів цього банку на 23,8 млрд грн з дисконтом 99,9%.

Фонд гарантування повідомив, що 15 жовтня ліквідація Брокбізнесбанку була завершена.