Суд: НКРЕКП має компенсувати облгазу Фірташа 1 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Шостий апеляційний адміністративний суд зобов`язав Нацкомісію держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) компенсувати “Дніпропетровськгазу” 1,04млрд грн збитків і встановити економічно обґрунтований тариф, повідомляє прес-служба компанії, пише liga.net.

Як заявляє “Дніпропетровськгаз”, до виконання цього рішення суду компанія не може погасити свої борги за газ перед “Нафтогазом” й іншими контрагентами.

"Криза неплатежів викликана тим, що чинний тариф на розподіл газу не покриває всіх обґрунтованих витрат підприємства. Рішення суду, винесене на користь АТ “Дніпропетровськгаз”, є доказом того, що НКРЕКП роками здійснювала цілеспрямовану дискримінаційну тарифну політику по відношенню до газорозподільних компаній, - наголошується в прес-релізі. - Зокрема, регулятор не врахував в тарифі необхідні обсяги газу для виробничо-технологічних потреб і встановив занижену вартість цього газу".

“Дніпропетровськгаз” також звинувачує НКРЕКП в змові з Нафтогазом з метою монополізації ринку розподілу газу. Він вимагає від регулятора виконати рішення суду і розблокувати роботу компанії.

Дніпропетровськгаз входить до “Регіональної газової компанії” Дмитра Фірташа.

У середині травня НКРЕКП повідомила, що збирається повторно перевірити облгази Фірташа на предмет донарахувань в платіжках за газ.

За неофіційними даними сайту “Наші гроші”, Антимонопольному комітету запропонували розслідувати монополізм Фірташа на ринку облгазів.