Суд зобов’язав ДФС зарахувати переплату "Донбасенерго" з ПДВ на рахунок в СЕА, попри борги

Все про економіку та фінанси

16 травня Запорізький окружний адмінсуд задовольнив позов ПАТ “Донбасенерго” до ДФС (в справі №280/858/19) та зобов’язав податківців скоригувати загальну суму поповнення рахунку позивача в системі електронного адміністрування ПДВ шляхом її збільшення на 16 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, ПАТ “Донбасенерго” зазначало, що зверталося до ДФС із заявою про наявність переплати з ПДВ та просило податків зарахувати переплату на власний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ.

Відмовляючись це робити, Запорізьке управління Офісу великих платників податків ДФС послалось на п.п.43.1, 43.2 ст. 43 Податкового кодексу та наявність у ПАТ «Донбасенерго» податкового боргу на 77,8 млн грн

Водночас суд констатував, що згідно з пунктом 43.2 статті 43 Податкового кодексу, в разі наявності у платника податків податкового боргу, “повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов`язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків”.

“Щодо інших напрямів використання таких коштів, то наявність податкового боргу, не є підставою для відмови у поверненні сум надмірно сплачених митних та інших платежів, - зауважив Запорізький окружний адмінсуд. - Повернення надміру сплачених податкових зобов`язань з податку на додану вартість на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритий у Державній казначейській службі, не є поверненням надміру сплачених платником податків грошових зобов`язань на поточний рахунок платника в установі банку, яке обмежено пунктом 43.2 статті 43 Податкового кодексу”.