Суд визнав правомірним штраф Держпраці для ФОПа на 3,5 млн грн за неоформлених працівників

Все про економіку та фінанси

В управлінні Держпраці у Полтавській області розповіли, що під час проведення перевірки Держпраці було виявлено, що ФОП використовує найману працю 28 працівників без укладення трудового договору. Після цього інспектори винесли постанову про накладення на підприємця штрафу у розмірі 3,5 млн грн, пише "Ліга:Закон".

Не погодившись із постановою, підприємець оскаржив її до Окружного адмінсуду м. Києва. Він вказав, що не порушив вимог законодавства про працю, оскільки особи виконували роботи на підставі цивільно-правових договорів.

Суд проаналізував наявні в матеріалах справи копії цивільно-правових угод на виконання робіт, укладених позивачем із зазначеними особами, та актів прийому наданих послуг про те, що 28 працівників надавали послуги з прибирання приміщень по 3 години на день з понеділка по п`ятницю за щомісячну винагороду і дійшов висновку, що в угодах не зазначено, який саме результат роботи повинні передати виконавці робіт замовнику, а процес такої праці не передбачає будь-якого кінцевого результату.

Підтвердивши правомірність накладення штрафу, суд вказав, що зазначені вище угоди не були спрямовані на кінцевий результат, що характеризує цивільно-правові (договірні) відносини, а були пов`язані із самим процесом праці, що є характерним для трудових функцій.