Суд відпустив главу правління Укрексімбанку Гриценка під заставу 3 млн грн. Деталі справи

Все про економіку та фінанси

Печерський райсуд м. Києва обрав запобіжний захід голові Укрексімбанку Олександру Гриценко, якого Генпрокуратура підозрює в сприянні легалізації коштів через банк людьми Януковича, пише Liga.net.

Гриценко випустили під заставу в 2,988 млн грн. Прокурори вимагали його арештувати на 55 днів з можливістю внести заставу в розмірі 100 млн грн.

Як пише "Інтерфакс-Україна", за даними Генпрокуратури, О. Гриценко проходить у справі №12013220540000400 від 31.01.2013 за фактом створення в лютому 2010-го року колишнім президентом Віктором Януковичем і його оточенням злочинної організації і звинувачується в сприянні зняття арештів з депозитів і застав за виданим банком кредитом на $160 млн для покупки "Українського медіа холдингу" (УМХ).

"Намагаючись забезпечити інтереси (екс-глави адміністрації президента і екс-власника УМХ) (Бориса) Ложкіна, (президента України в 2014-2019 роках) (Петра) Порошенка, (екс-заступника голови АП) (Олексія) Філатова і (екс-1 -го віце-президента УМХ) (Григорія) Шверка Гриценко у вересні 2014 року вирішив використовувати свої службові повноваження всупереч інтересам державного банку щодо звернення в його користь активів групи компаній УМХ і заставного майна на суму $506 млн, тим самим приєднався до злочинної організації" , - заявила прокурор у суді з обрання Гриценку запобіжного заходу.

За її словами, мова йде про один з епізодів справи з можливої легалізації $ 406 млн екс-першим віце-прем`єром Сергієм Арбузовим, екс-главою Міндоходів Олександром Клименком і бізнесменом Сергієм Курченком шляхом покупки холдингу УМХ.

"Реалізуючи злочинні наміри, в другій половині 2012 року Арбузов і Курченко, діючи за попередньою змовою з Януковичем, Клименком та іншими учасниками злочинної організації, запропонували Ложкіну і іншим бенефіціарним власникам групи компаній УМХ сприяти злочинній організації Януковича і взяти участь у легалізації належних їй коштів більше $ 406 млн шляхом складання низки угод з купівлі групи компаній УМХ", - стверджує прокурор.

За даними слідства, в рамках угоди ТОВ "ВЕТЕК Медіа Інвест" отримало в державному Укрексімбанку за договором від жовтня 2013 року кредит $160 млн, як забезпечення за яким були низка депозитів на $50 млн і казначейські зобов`язання на $50 млн, нерухомість і обладнання, а без твердого забезпечення залишалася сума $45,27 млн.

Сторона обвинувачення вказала, що в 2014 році суд з ініціативи Генпрокуратури заарештував зазначені депозити і казначейські зобов`язання, а в середині серпня того року Гриценко став головою правління.

"Намагаючись продовжити реалізацію плану щодо легалізації коштів злочинної організації, а також для недопущення обігу належних їй активів сумою $ 506 млн на користь Укрексімбанку, в серпні 2014 року Курченко запропонував... Шверку продовжити реалізацію попередньо узгодженого злочинного плану спільно з Ложкіним, Філатовим з відома і за погодженням з президентом України Порошенком", - стверджує прокурор.

За версією слідства, за це Курченко запропонував передати право власності на "Наше Радіо".

Як пише Liga.net, суть претензій правоохоронців до Гриценка полягає в тому, що вказаний вище борг перед Укрексімбанком був погашений за рахунок грошей, які призначалися для державного бюджету в рамках спецконфіскації.