Суд відмовився арештувати Писарука та призначив заставу в розмірі 5 млн грн

Все про економіку та фінанси

Вищий антикорупційний суд відмовив в арешті екс-заступника голови НБУ Олександра Писарука в рамках справи про можливе виведення 1,2 млрд грн з VAB Банку. При цьому йому потрібно внести заставу в розмірі 5 млн грн. Рішення було прийнято на засіданні суду 15 листопада, пише Liga.net.

Також суд зобов`язав Писарук носити електронний браслет і здати закордонний паспорт.

САП вимагала заарештувати Писарука з можливістю внесення застави 30 млн грн.

У Писарука є п`ять днів на внесення застави. Якщо терміни будуть зірвані, то НАБУ і САП можуть клопотати про зміну запобіжного заходу на більш жорсткий.

"Рішення суду про забезпечувальний захід у вигляді застави підтвердило, що підозра була обгрунтованим. Далі - досудове розслідування. На його завершення є два місяці, але термін може бути продовжений за рішенням суду", - зазначив прокурор САП Сергій Підгорець.

У свою чергу Писарук вважає підозру необгрунтованою. "Я вважаю, що підозра абсолютно не обґрунтована і той факт, що суд фактично відмовив у вимогах сторони обвинувачення в цьому сенсі звучить більш ніж красномовно", - зазначив він.

"Хочу нагадати, що в умовах банківської кризи, з якою ми зіткнулися в 2014 році, НБУ був зобов`язаний зберігати фінансову стабільність в країні. Визнання VAB Банку неплатоспроможним прямо загрожувало стабільності і ми знайшли спосіб, як врятувати банк - власник взяв на себе зобов`язання внести додатковий капітал (200 млн грн до 1 грудня 2014 року, - ред). Те що банк пішов до Фонду гарантування - результат виключно того, що Бахматюк не виконав цих зобов`язань ", - підкреслив Писарук.

Він додав, що продовжує виконувати обов`язки голови правління Райффайзен Банку Аваль.

Колишнього топ-менеджера НБУ, який наразі очолює Райффайзен Банк Аваль, були готові взяти на поруки 14 осіб - всі вище керівництво Нацбанку, екс-глава Райффайзена Володимир Лавренчук, голова інвестфонду Dragon Capital Томаш Фіала, екс-президент "Київстару" Петро Чернишов.