Суд відхилив позов "Нафтогазу" про скасування 163 млн грн пені за несвоєчасну сплату дивідендів

Все про економіку та фінанси

Окружний адмінсуд м. Києва відхилив позов НАК "Нафтогаз України", в якому компанія просила скасувати наказ Мінекономіки про нарахування їй 163,5 млн грн пені за несвоєчасну сплату дивідендів за 2018 рік. Про це з посиланням на enkorr повідомляє "БізнесЦензор".

Підставою для нарахування пені стало те, що частина дивідендів за 2018 рік - 8,17 з 12,25 млрд грн - "Нафтогаз" перерахував до держбюджету після 1 липня, тобто в порушення закону про управління об`єктами державної власності та розпорядження уряду. Пеня розрахована за 21 день по обліковій ставці НБУ, оскільки останній платіж 8,17 млрд грн було перераховано 22 липня.

Рішення про сплату 12,25 млрд грн дивідендів за 2018 рік було регламентовано розпорядженням уряду №461 від 24.04.2019. Цим актом кінцевий термін сплати дивідендів встановлювався 30 червня 2019 року.

"Нафтогаз" поставив під сумнів дату прийняття цього розпорядження.

"У позові НАК "Нафтогаз України" звертав увагу, що вказане розпорядження не було доведено до відома компанії, також не було оприлюднено на офіційному сайті КМУ у встановлений законодавством термін, а опубліковане було тільки в "Урядовому кур`єрі" 04.09.2019", - наводиться в матеріалах суду позиція НАКа. 

Суд відхилив цей аргумент, оскільки підконтрольна "Нафтогазу" "Федерація роботодавців нафтогазової галузі" судилася з Кабміном з приводу цього розпорядження і як третяособа в процеси був залучений і сам "Нафтогаз".

В ході цього розгляду, за твердженням суду, всі учасники процесу, в тому числі і "Нафтогаз", не ставили під сумнів дату прийняття цього розпорядження.

Раніше глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що компанія сплатила до держбюджету дивіденди в розмірі 30% чистого прибутку за 2018 рік (4,1 млрд грн), тоді як дія урядової постанови, якою встановлено для "Нафтогазу" 90%- ний норматив сплати дивідендів (12,25 млрд грн), призупинено судовим рішенням. Коболєв запевнив, що після залучення додаткових фінансових ресурсів або завершення закачування газу в ПСГ "Нафтогаз" буде готовий до збільшення виплати дивідендів.

Частина залишку дивідендів була перерахована 22 липня після розміщення "Нафтогазом" євробондів на суму на 600 млн євро і 335 млн доларів.

Раніше Окружний адмінсуд Києва зупинив дію постанови Кабінету Міністрів в частині, згідно з якою НАК "Нафтогаз України" повинна виплатити державі дивіденди в розмірі 90% від чистого прибутку за 2018 рік.

Іншим рішенням у тій самій справі від 25 червня Окружний адміністративний суд призупинив дію постанови Кабміну №364 щодо АТ "Укрнафта".