Суд вирішив відстрочити продаж будівлі екс-власників Приватбанку в Огайо за $17 млн

Все про економіку та фінанси

Cуд штату Делавер (Delaware Chancery Court, США) постановив відстрочити продаж 22-поверхової будівлі в Огайо, що належить колишнім власникам Приватбанку Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, йдеться в інформації, оприлюдненій на ресурсі Law360, пише "Інтерфакс-Україна".

Суд також дозволив Приватбанку до 6 лютого обмежено перевірити інформацію про брокера цього продажу на суму $17 млн із можливістю згодом подати заперечення щодо операції. Водночас суд зобов`язав банк надати забезпечення на суму $195 тис.

У грудні 2020 року повідомлялося, що холдингова компанія у Сполучених Штатах Optima Ventures, яка належить Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову, подала клопотання до суду штату Делавер, щоб продати дві будівлі в рамках процедури стягнення. Як зазначалося, компанія хоче продати 22-поверхову будівлю 55 Public Square та готель Westin Cleveland Downtown. При цьому вона заборгувала близько 50 мільйонів доларів виплат щодо цих двох активів.

21 травня 2019 року Приватбанк ініціював судовий розгляд у суді штату Делавер стосовно Коломойського і Боголюбова, а також інших фізичних і юридичних осіб, в якому вимагає відшкодування збитків у розмірі кількох сотень мільйонів доларів США, яких, на думку банку, він зазнав унаслідок різних протиправних дій, вчинених проти нього його колишніми власниками, їхніми наближеними особами, а також різними компаніями, зареєстрованими в США.

Підставою для позову до американського суду називалася низка схем, які мають ознаки шахрайства та які, як вважає Приватбанк, були організовані Коломойським і Боголюбовим спільно з іншими відповідачами з метою заволодіння активами в США вартістю в сотні мільйонів доларів шляхом привласнення та легалізації надходжень від корпоративних кредитів, виданих Приватбанком у період, коли він був підконтрольний його колишнім власникам.

Йдеться про використання коштів для скуповування цінної нерухомості в Огайо і ще більш ніж у дюжині штатів, зокрема в Техасі, Флориді та Кентуккі. Окрім того, за даними видання Law360, гроші використовували на придбання "стратегічно важливих" підприємств із виробництва сталі та феросплавів, розташованих у штатах Огайо, Мічиган, Західна Вірджинія та Кентуккі, а значні інвестиції в комерційну нерухомість були також здійснені в таких містах, як Даллас і Клівленд.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ та колишніх акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови і влив у його капітал понад 155 млрд грн. Екс-власники банку вважають здійснену націоналізацію, внаслідок якої вони повністю втратили свої акції, незаконною, тоді як Приватбанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.

Наразі сторони ведуть судові спори і в Україні, і в зарубіжних юрисдикціях.