Суд стягнув штраф з мережі АЗС Shell на 79 млн грн

Все про економіку та фінанси

Госпсуд м. Києва постановив стягнути з ТОВ "Альянс Холдинг" (мережа АЗС Shell) штраф 79,4 млн грн за порушення антимонопольного законодавства, пише liga.net з посиланням на судові матеріали та спеціалізоване видання enkorr.

Сума 79,4 млн грн складається з штрафу в розмірі 39,7 млн ​​грн за антиконкурентні узгоджені дії і стільки ж пені за несвоєчасну його сплату.

Штраф був накладений на "Альянс Холдинг" в жовтні 2016 року разом з іншими шістьма операторами АЗС, яких комітет звинуватив у змові. Компанія отримала третій за розміром штраф після ОККО і WOG.

"Альянс Холдинг" намагався оскаржити в суді рішення про штраф. Цей процес тривав понад рік, але в лютому 2018 року Верховний Суд відмовив компанії в розгляді скарги.

Після цього до суду звернувся вже АМКУ з вимогою стягнути штраф і пеню.

Компанії "Паралель" і Amic, програвши свою суперечку з АМКУ, вже сплатили запропонований їм штраф разом з пенею. "Сокар", ОККО і WOG продовжують оскаржувати рішення АМКУ в судовому порядку.

Shell Retail вийшла на український ринок в 2007 році. З тих пір мережа АЗС під брендом Shell управляється компанією Royal Dutch Shell, яка є однією з найбільших світових компаній в сфері енергетики та нафтохімічної промисловості. Мережа Shell в Україні налічує 132 станції в 18 регіонах України.