Суд скасував заборону на продаж пулу чотирьох банків-банкрутів на 2,5 млрд грн

Все про економіку та фінанси

10 червня Північний апеляційний госпсуд задовольнив апеляційну скаргу Фонду гарантування та скасував заборону на продаж пулу активів банку “Фінанси та кредит”, Дельта Банку, ВТБ Банку, Фідобанку, яка була введена ухвалою Госпсуду м. Києва в межах справи №910/1261/20 на вимогу ТОВ «Фінансова компанія «Інвестохіллс Веста» (як забезпечення позову).

Раніше ФГВФО заявляв, що відповідна заборона була введена судом за клопотанням “одного з учасників попередніх торгів з продажу цього пулу щодо визнання цього учасника переможцем” (цитата).

За даними Фонду, основа пулу – понад 600 кредитів юридичних осіб та майже 14 000 позицій дебіторської заборгованості. Середній термін прострочки за кредитами – 7 років, загальна заборгованість – 2,5 млрд грн. Судове провадження триває щодо 86 кредитів і ще 12 передані в роботу Державній виконавчій службі.

Серед об’єктів застави за кредитами, які увійшли до пулу, - єдиний майновий комплекс будівель та споруд в Одеській області, а також цілісний майновий комплекс підприємства в Полтавській області – Кременчуцького м’ясокомбінату.

Як зазначав ФГВФО, результати попередніх торгів з продажу згаданого пулу активів були скасовані через порушення з боку організатора торгів – «Універсальної товарно-сировинної біржі», яка допустила до участі в аукціоні одного з учасників без оплати ним гарантійного внеску. За це порушення 27.01.2020 виконавчою дирекцією Фонду прийнято рішення №191 про виключення біржі з переліку юросіб, відібраних Фондом для здійснення організації відкритих аукціонів.