Суд скасував штраф 108 млн грн, накладений ДФС на "АТБ-маркет"

Все про економіку та фінанси

3 червня Дніпропетровський окружний адмінсуд частково задовольнив позов ТОВ “АТБ-маркет” до Офісу великих платників податків ДФС (в справі №160/1553/19) та скасував податкове повідомлення-рішення №0010364611 від 26.12.2018, яким застосовано штрафні санкції за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в розмірі 107,7 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, в ході податкової перевірки податківці встановили “факти несвоєчасної реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань на загальну суму ПДВ 1,077 млрд грн”.

Суд дійшов висновку, що “застосування відповідачем штрафу за порушення строків реєстрації податкових накладних, які не надаються покупцю (отримувачу), в цій спірній ситуації суперечить законодавству та є протиправним” (цитата).

“Враховуючи, що відповідачем не оспорюється факт повного відображення податкових зобов`язань за податковими накладними, зареєстрованими з порушенням строку, в податкових деклараціях з ПДВ ТОВ «АТБ-маркет», жоден з контрагентів позивача не зазнав і не міг зазнати шкоди через невключення сум ПДВ до податкового кредиту, отже позивачем не завдано шкоди ані бюджету, ані контрагентам, штраф за порушення строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН має суто технічний характер, в розглядуваній ситуації накладення відповідачем штрафу в розмірі 107 725 461,68 грн. з урахуванням рішень Європейського суду з прав людини не є пропорційним державним втручанням у право позивача на мирне володіння майном”, - констатував Дніпропетровський окружний адмінсуд.