Суд скасував претензії податківців до мережі "Фокстрот" на 610 млн грн

Все про економіку та фінанси

21 січня Окружний адмінсуд м. Києва задовольнив позов ТОВ “САВ-Дістрибьюшн” (в справі №640/22387/19) та скасував кілька податкових повідомлень-рішень Офісу великих платників ДПС, у т.ч. №0000171401 від 27.09.2019, яким позивачу було збільшено розмір грошового зобов`язання з ПДВ на 406,7 млн грн та нараховано штраф у розмірі 203,4 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, претензії податківців до підприємства стосувалися в т.ч. операцій продажу товарів зі знижками в рамках різноманітних акцій.

У цьому контексті суд зазначив таке:

“Відповідачем в акті перевірки не заперечується правомірність укладених правочинів в частині реалізації товарних позицій. Крім того, в Акті перевірки відповідач підтверджує, що операції з приймання страхових внесків в повному обсязі відображені позивачем у додатку 6 до декларацій з податку на додану вартість за спірний податковий період.

Крім того, в акті не відображено фактів виявлення оплати покупцями вартості товарів у розмірі більшому, ніж вказано у розрахункових документах, та не спростовано правомірність укладання між позивачем та покупцями правочинів з продажу товарів за договірною вартістю сплаченою покупцями згідно розрахункових документів.

Акт перевірки не містить посилань на рішення суду про визнання недійсними укладених між позивачем та покупцями публічних договорів купівлі-продажу (правочинів), а отже база оподаткування від операцій з реалізації товарів за такими правочинами відповідає їх договірній вартості та підтверджується розрахунковими документами”.

У держреєстрі кінцевими бенефіціарами ТОВ “САВ-Дістрибьюшн” вказані Валерій Маковецький та Геннадій Виходцев, яким належить мережа “Фокстрот” (один з найбільших продавців електроніки та побутової техніки).

Нагадаємо, у вересні 2019 року в Офісі великих платників податків ДФС заявляли про донарахування податкових зобов’язань для мережі “Фокстрот” на 645 млн грн. Натомість у новоствореній Державній податковій службі тоді наголошували, що ДФС перебуває в стані ліквідації, а податкові перевірки “Фокстрот” “не завершені, жодних рішень не прийнято” (цитата).

“Будь-які рішення про донарахування чи накладення санкцій на платників податків може бути прийнято лише в межах передбаченої законом процедури уповноваженими структурами новоствореної Державної податкової служби України", - зазначали в ДПС.

Як писав Finbalance, на початку 2019 року ТОВ “САВ-Дістрибьюшн” виграло судовий спір з ДФС щодо ПДВ-претензій на 38 млн грн (стосувалися операцій купівлі компанією 36 тис т пшениці).