Суд скасував податковий штраф для "Укрспирту" на 129 млн грн

Все про економіку та фінанси

7 лютого Окружний адмінсуд м. Києва задовольнив позов “Укрспирту” до ДФС (у справі №826/19755/16) та скасував рішення фіскалів №000713 від 15.11.2016 про застосування фінансових санкцій на суму 129,3 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, штраф був накладений податківцями “за вивезення спирту етилового з території акцизного складу або транспортування такої продукції без відмітки представника органу доходів і зборів на товарно-транспортній накладній” (цитата).

Натомість “Укрспирт” стверджувало, що спиртовмісні розчинники для флексографічного друку (РФД-2) та рідина універсальна для автомобілів «Гамаюн» “не є підакцизними товарами (підакцизною продукцією), а тому контролюючим органом протиправно застосовано норми законодавства, що регулюють обіг спирту етилового, а не розчинника для флексографічного друку (РФД-2) та рідини універсальної для автомобілів «Гамаюн»” (цитата).

Суд погодився з аргументами позивача: “Вказані зразки рідин за складом та фізико-хімічними показниками відносяться до розчинників. Технологічне зневоднення спиртовмісних рідин не використовується при виробництві етилового спирту та будь-яких спиртових дистилятів товарних позицій 2207 та 2208, а використовується тільки при виготовленні високооктанових кисневмісних домішок та розчинників. Виходячи з призначення рідини універсальної для автомобілів «Гамаюн» та розчинника для флексографічного друку РФД-2, суд приходить висновку, що їх не можна класифікувати за товарними позиціями УКТ ЗЕД 2207 чи 2208, навіть за наявності у їх складі частки спирту”.

Як писав Finbalance, раніше суди скасували податкові штрафи для “Укрспирту” на 186 млн грн.