Суд підтвердив ліквідацію ПАТ "Електроприлад", в якого борг перед Укрексімом на 3,4 млрд

Все про економіку та фінанси

05.11.2020 Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Укрексімбанку та залишив без змін ухвалу Госпсуду м. Києва від 22.06.2020, якою було затверджено звіт ліквідатора та ліквідовано ПАТ “Електроприлад” у зв’язку з банкрутством (справа №910/21472/17).

"Матеріалами справи підтверджується правомірність складеного ліквідатором звіту та відомості ліквідаційного балансу, згідно з якими у ПАТ "Електроприлад" відсутні грошові кошти та майнові активи, за рахунок яких можливо було б провести задоволення всіх вимог кредиторів", - йшлося в ухвалі Госпсуду м. Києва.

Згідно з судовими матеріалам, в процесі ліквідаційної процедури було погашено кредиторські вимоги ПАТ «Електроприлад» на 55,2 млн грн.

У своїй апеляційній скарзі Укрексімбанк просив скасувати ухвалу суду першої інстанції та передати справу на новий розгляд на стадію ліквідаційної процедури в іншому складі суду. Свою позицію держбанк обгрунтовував тим, що ліквідатор залишив без розгляду питання про субсидіарну відповідальність осіб, винних у доведенні до банкрутства.

Натомість ліквідатор ПАТ «Електроприлад» зауважував, що для виявлення майнових активів боржника з метою задоволення вимог кредиторів виконав всі необхідні дії та обов’язки, покладені на нього Кодексом України з процедур банкрутства.

Північний апеляційний госпсуд вирішив, що “схваливши звіт ліквідатора, банк, як член комітету кредиторів, виразив свою волю та підтвердив, що ліквідатором було дотримано принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора у ліквідаційній процедурі” (цитата).

Колегія суддів також звернула увагу, що договір №03-10/11 від 03.10.2011, укладений між ПАТ «Електроприлад» та ТОВ «Електроприлад» про продаж майна банкрута, який фігурує в кримінальній справі №12017100100006811 від 08.06.2017, був укладений більше 3 років тому, а отже ліквідатор не міг звернутися за захистом порушеного права у межах строку позовної давності.

Як писав Finbalance, 16.04.2018 суд затвердив реєстр вимог кредиторів підприємства, включивши в нього в т.ч. вимоги Укрексімбанку на 3,25 млрд грн (з них 3,24 млрд грн - вимоги четвертої черги). Також суд окремо затвердив вимоги Укрексімбанку, які забезпечені заставою боржника на суму 155,5 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, ПАТ "Електроприлад" було поручителем й іпотекодавцем по боргам ТОВ “КоронАгро” (визнане банкрутом у липні-2017) перед Укрексімбанком. В іпотеку держбанку були передані корпуси та нежилі приміщення за адресою м. Київ, вул. Глибочицька, 17 заставною вартістю 155,5 млн грн.

За даними НКЦПФР, на кінець 2017 року власником 93,8% акцій ПАТ "Електроприлад" була компанія “Арпанет Холдингс Лімітед”. У держреєстрі її бенефіціаром вказаний Олександр Унинець.

За даними держреєстру, кінцевим бенефіціаром ТОВ “КоронАгро” є Віктор Тополов (екс-нардеп та екс-міністр вугільної промисловості).

Раніше Arpanet Holdings Limited пов’язували з дружиною В. Тополова, називаючи компанію одним з міноритаріїв KDD Group. Як повідомлялося, боргові зобов’язання KDD Group перед Укрексімбанком сягали 168 млн дол (про відповідне кримінальне провадження 2016 року, в якому фігурували в т.ч. службові особи Укрексімбанку, - тут).