Суд не дозволив ДФС стягнути майно з "Харківобленерго" в рахунок боргу на 330 млн грн

Все про економіку та фінанси

23 серпня Харківський окружний адмінсуд відмовився задовольнити позов Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС до АТ “Харківобленерго” (в справі №820/2074/18) про надання дозволу на погашення податкового боргу (у т.ч. з ПДВ і податку на прибуток) за рахунок майна, яке перебуває у податковій заставі, у сумі 329,7 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, на 24.07.2019 податківцями було описано та зареєстровано обтяження на майно (автотранспорт та нерухоме майно) на загальну суму 357,6 млн грн.

Суд відхилив позовні вимоги фіскалів з огляду на те, що позивач не надав судове рішення, яке набрало законної сили, про стягнення з відповідача податкового боргу на суму 329,7 млн грн та не надав доказів надіслання інкасових доручень на виконання судового рішення, “що є безумовною підставою для можливості реалізації передбаченого законом права на продаж майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі” (цитата).

У держреєстрі засновником "Харківобленерго" вказане Мінпаливенерго. При цьому за даними ЗМІ, майже 30% акцій компанії контролюють структури Костянтина Григоришина.

За даними ж "Харківобленерго", на 01.01.2019 серед його акціонерів були Фонд держмайна, а також кіпрська компанія Garensia Enterprises Limited.