Суд: ДФС має зарахувати для "Донбасенерго" ПДВ-переплату на рахунок в СЕА, попри борги

Все про економіку та фінанси

8 серпня Запорізький окружний адмінсуд задовольнив позов ПАТ “Донбасенерго” до Офісу великих платників податків ДФС (у справі №280/2540/19) та визнав протиправними дії податківців щодо відмови у перерахуванні переплати з ПДВ в сумі 58,7 млн грн на рахунок позивача в системі електронного адміністрування ПДВ. Суд зобов’язав ДФС скоригувати загальну суму поповнення рахунку "Донбасенерго" в СЕА ПДВ шляхом її збільшення на 58,7 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, підставою для відмови у перерахуванні переплати з ПДВ податківці називали наявність податкового боргу в “Донбасенерго” на 31.05.2018 в сумі 61,8 млн грн та 355,6 млн грн загальну суму розстроченого податкового боргу.

Однак суд зауважив, що “повернення надміру сплачених податкових зобов`язань з податку на додану вартість на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритий у Державній казначейській службі, не є поверненням надміру сплачених платником податків грошових зобов`язань на поточний рахунок платника в установі банку, яке обмежено пунктом 43.2 статті 43 Податкового кодексу України” (цитата).

Як писав Finbalance, 16.05.2019 Запорізький окружний адмінсуд задовольнив подібний позов ПАТ “Донбасенерго” до ДФС (в справі №280/858/19) та зобов’язав податківців скоригувати загальну суму поповнення рахунку позивача в системі електронного адміністрування ПДВ шляхом її збільшення на 16 млн грн.