Суд арештував активи групи "Креатив" через мільярдні борги перед Укрексімбанком

Все про економіку та фінанси

30 травня Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури та низкою своїх ухвал у рамках кримінального провадження №42018000000002103 (щодо можливого привласнення службовими особами ПрАТ “Креатив” кредитних коштів Укрексімбанку) наклав арешт на низку об’єктів нерухомості та іншого майна (із забороною на відчуження та розпорядження вказаним майном), що належать структурам, пов’язаним з групою “Креатив”.

Йдеться в т.ч. про

- ПрАТ “Креатив” (комплекс нежитлових будівель за адресою: Миколаївська обл., Кривоозерський р-н, с. Берізки, вул. Леніна, 1А);

- ТОВ “Креатив Постач” (елеваторний комплекс, місткістю 84 700 м3 для зберігання зернових культур за адресою: Дніпропетровська обл., Магдалинівський р-н, с. Личкове, вул. Партизанська, 83Д; елеваторний комплекс для зберігання зернових культур за адресою: Миколаївська обл., Кривоозерський р-н, с. Берізки, вул. Леніна, 1А; будівлі та споруди за адресою: Сумська обл., Конотопський р-н, с. В`язове, вул. Фрунзе, 16);

- ТОВ «Завод модифікованих жирів» (комплекс будівель І та ІІ черги за адресою: м. Кропивницький, просп. Промисловий, 14);

- ТОВ «Одеський олійноекстракційний завод» (нерухоме майно площею 32 850,6 кв. м. за адресою: м. Одеса, вул. Мечникова, 132).

Крім того, 26 березня Печерський райсуд м. Києва в рамках згаданого кримінального провадження своїми ухвалами (які були оприлюднені в судовому реєстрі лише 4 липня) також арештував майно таких структур:

- ПП «Еллада» (комплекс будівель І, ІІ, ІІІ черги за адресою: м. Кропивницький, просп. Промисловий, 14-А);

- ІП «Ліга» (комплекс будівель і споруд, а також виробничого обладнання за адресою: Кіровоградська обл., Компаніївський р-н, смт. Компаніївка, вул. Вишнева, 1б);

- ТОВ «Протеїн-Продакшн» (виробниче обладнання та комплекс будівель за адресою: Кіровоградська обл., м. Кропивницький, смт. Нове, вул. Ливарна, 10).

Як писав Finbalance, 6 червня Печерський райсуд м. Києва в рамках кримінального провадження №420180000000002103 також за клопотанням ГПУ наклав арешт на майно ТДВ «Яготинське хлібоприймальне підприємство» - комплекс будівель та споруд, розташованих за адресою Київська обл., Згурівський р-н, смт. Згурівка, вул. Комсомольська, 15.

Згідно з судовими матеріалами, ГПУ здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №420180000000002103 від 28.08.2018 за фактом “привласнення службовими особами ПрАТ «Креатив» у період часу з кінця 2014 року по даний час грошових коштів державного банку АТ «Укрексімбанк» в особливо великих розмірах шляхом укладання кредитних договорів на підставі поданих до банку документів, що містять неправдиві відомості, та подальшого уникнення виконання існуючих кредитних зобов`язань” (цитата).

За даними слідства, 17.11.2008 між Укрексімбанком і ПрАТ «Креатив» було укладено Генеральну кредитну угоду №151308N2, яка на момент укладання “не була забезпечена заставою майнових прав, тобто фактично укладена в порушення кредитної політики АТ «Укрексімбанк» та наказів НБУ” (цитата).

“Наприкінці 2014 року - на початку 2015 року, у посадових осіб і власників ПрАТ «Креатив» та належних їм відповідних афілійованих підприємств виник злочинний умисел, направлений на ухилення від виконання кредитних зобов`язань перед АТ «Укрексімбанк» та привласнення грошових коштів, отриманих від вказаної банківської установи”, - йдеться в судових матеріалах.

Як зазначається, 21.08.2013 Укрексімбанк уклав договори поруки про солідарну відповідальність із ТОВ «Завод модифікованих жирів», ПП «Еллада», ТОВ «Креатив Постач», ТОВ «Креатив Трейд», ПАТ «Яготинське хлібоприймальне підприємство», ТОВ «Протеїн-Продакшн», ТОВ «Торговий дім Протеїн-Продакшн» та двома фізособами.

“У результаті протиправних дій службових осіб підприємств групи «Креатив» з заставного майна поручителя по Генеральній кредитній угоді від 17.11.2008 було виведено активи покриття кредитних зобов`язань та проведено ухилення від їх виконання, у зв`язку з чим отриманий та, на момент отримання, частково забезпечений кредит ПрАТ «Креатив» перед АТ «Укрексімбанк» залишився без поручителів та заставного майна, з урахуванням того, що умови вказаної Угоди на даний час не виконуються та отримані грошові кошти відсутні на рахунках ПрАТ «Креатив» та афілійованих до нього підприємств”, - констатується в судових матеріалах.

Відповідно до інформації Укрексімбанку, борг ПрАТ «Креатив» (в процедурі банкрутства) на 08.10.2018 становив 143 млн дол та 683 млн грн.

Як писав Finbalance, раніше суди визнали вимоги Укрексімбанку до ПрАТ “Креатив” (на ліквідації) на 4,1 млрд грн, а до ПП “Еллада” - на 4,2 млрд грн (див. тут).

У 2016 році Укрексімбанк подав позов до Максима Березкіна про стягнення заборгованості за кількома кредитними договорами на суму 113,4 млн дол та 440,8 млн грн. При цьому відповідач звернувся в суд із зустрічним позовом про визнання поруки припиненою.

Як треті особи в цій справі (№405/7162/16-ц) фігурують ТОВ «Завод модифікованих жирів», ПАТ «Яготинське хлібоприймальне підприємство», ТОВ «Протеїн-Продакшн», ТОВ «Креатив Постач», ТОВ «Креатив Трейд», ТОВ «Регіонпродукт-Україна», ПрАТ «Креатив», ТОВ «ТД «Протеїн-Продакшн».