Стрес-тест: Ощадбанк зменшив потребу в капіталі з 28,25 млрд грн до 21,1 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За результатами цьогорічного стрес-тесту Ощадбанку, за базовим макроекономічним сценарієм була встановлена його потреба в капіталі на 13,5 млрд грн, а за несприятливим макросценарієм - на 28,25 млрд грн.

За даними Ощадбанку, з урахуванням здійснених ним заходів (у т.ч. реструктуризації проблемних кредитів, - ред.), на 01.09.2019 потреба в капіталі за базовим макросценарієм зменшилася до 6,2 млрд грн, а за несприятливим макросценарієм - до 21,1 млрд грн.

За підсумками 11 місяців 2019 року Ощадбанк декларує прибуток 224 млн грн.

Як повідомлялося, оцінка стійкості банків базувалася на таких макроекономічних припущеннях НБУ щодо курсу: для базового сценарію - 30 грн/дол на кінець 2019 року, для несприятливого сценарію - 37 грн/дол.

Ощадбанк зауважує, що розробив і надав для НБУ План заходів з реструктуризації на 2019 рік (план реструктуризації), направлений у т.ч. на поліпшення якості активів банку. “Оновлений план реструктуризації погоджено на рівні правління Національного банку, він враховує рекомендації регулятора та передбачає покриття дефіциту капіталу навіть за несприятливого макроекономічного сценарію за рахунок внутрішніх джерел генерації капіталу”, - констатує держбанк.

Водночас перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова в контексті Ощадбанку заявила, що хоча “в останні роки він дуже багато зробив, але продовжує залишатися неефективним” (цитата).

“Ощадбанк потрібно буде «привести у форму», зробити його ефективним. А на це потрібні роки”, - додавала К. Рожкова.