Стрес-тест: НБУ назвав усі банки, в яких дефіцит капіталу

Все про економіку та фінанси

НБУ оприлюднив повний перелік банків, у яких дефіцит капіталу за результатами цьогорічного стрес-тесту.

Стрес-тестування проходили 29 банківських установ, на які припадає загалом більше 90% активів системи.

Оцінка стійкості базувалася на таких макроекономічних припущеннях НБУ щодо курсу на кінець 2019 року: для базового сценарію - 30 грн/дол, для несприятливого сценарію - 37 грн/дол.

НБУ констатує, що результати оцінювання за базовим та несприятливим сценаріями "не є прогнозами фінансових показників", а сценарії "розроблено таким чином, щоб виявити можливий вплив основних ризиків на діяльність банку за його поточного стану" (цитати).

За рахунок вжитих заходів (у т.ч. реструктуризації проблемних кредитів), розрахунковий дефіцит капіталу в багатьох банків зменшився, в деяких - помітно.

Разом з тим, найбільша нестача капіталу за несприятливим макросценарієм лишається в Ощадбанку (21,1 млрд грн) та Укрексімбанку (12,2 млрд грн). За ними йдуть Промінвестбанк (3,96 млрд грн), Кредит Дніпро (2,46 млрд грн), Мегабанк (2,3 млрд грн), Південний (908 млн грн), Банк інвестицій та заощаджень (640 млн грн), Універсал Банк (423 млн грн), Восток (300 млн грн), Глобус (207 млн грн), МТБ Банк (180 млн грн), МІБ (102 млн грн), А-Банк (48 млн грн), Форвард (24 млн грн).

Завдяки вжитим заходам, повністю покрився дефіцит капіталу Укрсоцбанку (становив 4,86 млрд грн), який приєднався до Альфа-Банку; дефіцит в Сбербанку (4,76 млрд грн); дефіцит в Таскомбанку (111 млн грн); дефіцит в Індустріалбанку (73 млн грн).

За результатами стрес-тесту не зафіксовано дефіцит капіталу ні за базовим, ні за несприятливим макроекономічним сценарієм у Приватбанку, Укргазбанку, Креді Агріколь, Райффайзен Банку Аваль, Укрсиббанку, ОТП Банку, Прокредит Банку, Кредобанку, Альфа-Банку, Ідея Банку, ПУМБ.