Столтенберг: країни НАТО об`єднані проти агресивних дій РФ

Все про економіку та фінанси

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про єдину позицію всіх країн-членів альянсу щодо агресивних дій РФ. Про це він сказав на прес-конференції в Брюсселі, пише "Європейська правда".

"Ми єдині проти агресивних дій Росії. Кожен день літаки НАТО патрулюють наше небо. Кораблі НАТО охороняють наші моря, війська НАТО захищають наші кордони. А ядерне стримування НАТО залишається остаточною гарантією для Європи", - сказав Столтенберг.

За його словами, лідери країн НАТО на зустрічі в Лондоні 3-4 грудня обговорять Росію і майбутнє контролю над озброєннями.

"Союзники по НАТО були єдині у своїй відповіді на агресивні дії Росії. Наш двосторонній підхід до оборони й діалогу залишається чинним, і ми продовжуємо тісно координувати зусилля. Ми погодилися, що наша відповідь на порушення Росією Договору про РСМД буде оборонною, зваженою і скоординованою. І це буде важливою частиною нашої роботи на найближчі місяці", - сказав генсек.

За його словами, НАТО не бачить у Росії негайну загрозу, але її агресивні дії щодо сусідів і постійний розвиток військових можливостей змушують Альянс готуватися до потенційних криз у майбутньому.

"Ми не бачимо жодної негайної небезпеки від Росії, але ми бачимо стратегічні виклики, і ми бачимо, що Росія вкладає все більше коштів у військові потужності, і ми бачимо порушення дуже важливого Договору про РСМД, вона розміщує ракети у Європи, які можуть досягти наших міст за лічені хвилини", - сказав Столтенберг.

"І ми бачимо агресивні дії щодо її сусідів, України, Грузії. Так, ми не бачимо негайної загрози, але реальність є такою, що ми повинні реагувати на потенційні виклики в майбутньому", - додав генсек.

Раніше Столтенберг також сказав, що позиція президента Франції Еммануеля Макрона щодо того, що тероризм є головно загрозою, не заважає діям Альянсу щодо протидії Росії.

"Ми маємо бути готові відповідати на будь-яку потенціальну загрозу з будь-якого напрямку. Ми можемо працювати на обох напрямках (протидія тероризму та стримування агресивної Росії. – ЄП), і один іншому не перешкоджає", - заявив він. 

Генсек НАТО також нагадав, що узгоджена політика Альянсу передбачає не лише стримування Росії, але й діалог з нею, і саме тому Альянс кілька років тому відновив роботу Ради Росія-НАТО.

"Росія – наш сусід, і це не змінити. Нам потрібен діалог з Росією для запобігання конфліктним ситуаціям та інцидентам. І діалог – це не ознака слабкості", - підкреслив Столтенберг.

Єнс Столтенберг також запевнив, що політика НАТО щодо Росії наразі лишається незмінною.

"НАТО спільно визначило політику щодо Росії... Ми маємо лишатися на спільній позиції щодо того, як протидіяти Росії", - заявив він.