Стокгольмський арбітраж виніс рішення на користь УГВ у спорі з "Карпатигаз" і Misen

Все про економіку та фінанси

"Нафтогаз" повідомив, що 17 червня Арбітражний інститут торгової палати Стокгольма виніс друге часткове рішення (partial award) про збільшення частки АТ «Укргазвидобування» (УГВ) у майні спільної діяльності (СД), задовольнивши позовну вимогу Укргазвидобування до Misen Enterprises AB та ТОВ «Карпатигаз» щодо перерозподілу часток у майні СД.

Як зазначається, вказаним рішенням арбітражний трибунал суттєво збільшив частку Укргазвидобування у спільній діяльності, зменшивши, при цьому, частку компанії Misen Enterprises AB більш ніж в два рази.

“Арбітражний трибунал постановив, що все майно спільної діяльності повинно бути передане у власність Укргазвидобування, яке в свою чергу повинна виплатити суму компенсації Карпатигаз та Misen Enterprises AB відповідно до перерозподілених часток в спільній діяльності”, — розповіла Олена Кобець, гендиректор АТ «Укргазвидобування».

Якщо сторони не зможуть узгодити оцінку самостійно протягом встановленого терміну, її визначить трибунал.

Як зауважує "Нафтогаз", у першому частковому рішенні арбітраж встановив, що договір СД було порушено з боку Misen Enterprises AB, яка не повністю внесла свою частку в СД, та «Карпатигаз», яке не поставило передбачені договором вимірювальні станції.

"УГВ з 2015 року вдалось розірвати договори про спільну діяльність, які систематично порушувались операторами таких договорів. Національне антикорупційне бюро України під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) здійснює ряд проваджень відносно порушень норм чинного законодавства при виконанні договорів про спільну діяльність.

Розірвання Стокгольмським арбітражем договору СД повернуло УГВ можливість повноцінно користуватися найбільшою кількістю власних свердловин з-поміж усіх договорів про спільну діяльність", - констатує "Нафтогаз".

Як зауважує "БізнесЦензор", "Укргазвидобування" ще восени 2015 року заявляло, що "Карпатигаз" і його акціонер Misen відмовляються виконувати зобов`язання в рамках СД. За даними "Укргазвидобування", Misen за період дії СД внесла лише $3,68 млн інвестицій, при цьому капіталізація "Карпатигаз" за період СД склала 1,5 млрд грн (за рахунок видобутку понад 700 млн кубометрів щорічно зі 110 свердловин "Укргазвидобування") .

Деякі дослідження і ЗМІ пов`язували Misen з Дмитром Фірташем і Юрієм Бойком, однак в самій компанії цю інформацію заперечували.

Також була інформація, що до "Карпатигаз" може мати стосунок Микола Мартиненко, а також Сергій Курченко і Сергій Кацуба.

"Укргазвидобування", 100% акцій якої належить НАК "Нафтогаз України", є найбільшою газодобувною компанією країни, що забезпечує близько 75% загального видобутку газу в країні.

Misen Enterprises AB є дочірньою компанією Misen Energy AB, штабквартира якої знаходиться в Швеції.