Степанов: МОЗ запропонує Кабміну ввести жорсткий карантин на початку січня

Все про економіку та фінанси

Міністр охорони здоров`я Максим Степанов під час брифінгу заявив, що МОЗ не бачить потреби вводити жорсткий карантин у грудні, пише zn.ua.

За словами глави МОЗ, міністерство запропонує Кабміну запровадити локадун на три тижні з початку січня, оскільки медична система України в грудні впорається з навантаженням.

"Усі лікарі розуміють, що з кінця січня і протягом лютого очікується сезонний пік захворюваності на грип. Це призведе до серйозного навантаження на медичну систему, тому до цього періоду потрібно підійти з мінімально можливими цифрами захворюваності на COVID-19, із мінімальною кількістю госпіталізованих із COVID-19. Ми як Міністерство охорони здоров`я не будемо рекомендувати вводити жорсткий карантин до кінця грудня, адже бачимо стабільний приріст нових випадків коронавірусної хвороби без різких стрибків. І ми можемо стверджувати, що наша медична система повністю витримає те навантаження, яке зараз є у зв`язку з COVID-19… Ми точно витримаємо до кінця грудня", - запевнив Степанов.

Він зазначив, що, спираючись на медичні і протиепідемічні показники, МОЗ пропонує і буде пропонувати уряду плановий жорсткий карантин з максимальними обмеженнями, починаючи з перших чисел січня.

"Вважаємо, що тривалість такого карантину для досягнення максимального ефекту має бути три тижні", - резюмував глава МОЗ. 

Прем`єр-міністр Денис Шмигаль так прокоментував заяву міністр охорони здоров`я:

"Такі прогнози МОЗ дають нам змогу точніше прогнозувати дати можливих зимових канікул заради безпеки. А отже, розглядається варіант, що додаткове посилення карантинних заходів відбудеться не раніше ніж на початку січня.

Уряд продовжує аналізувати дані щодо кількості захворілих, заповненості ліжок, забезпеченості лікарень. Ми розраховуємо пройти грудень з чинними карантинними обмеженнями.

Якими можуть бути посилені обмежувальні заходи в січні? Наразі жоден із планів не передбачає закриття міського громадського транспорту. Ми також не розглядаємо можливості закриття міжміського та міжнародного сполучення. Повний перелік можливих обмежень буде оприлюднений на засіданні Кабінету Міністрів уже наступної середи, 9 грудня.

Уряд має чітке бачення як діяти та що робити. Ми продовжуємо щодня посилювати спроможність медичної системи, ведемо діалог із регіонами щодо оптимальних та збалансованих заходів, просуваємо ініціативи для підтримки бізнесу".