США виведуть з Німеччини майже 12 тисяч військових

Все про економіку та фінанси

Сполучені Штати Америки виведуть 11 900 військовослужбовців з Німеччини. Близько 6400 американських військових відправлять назад у США, а ще 5600 мають перекинути в інші країни-члени НАТО, як-от Італію і Бельгію, а також - за умови укладення відповідних домовленостей - до Польщі та країн Балтії, заявив у середу, 29 липня, міністр оборони США Марк Еспер. Він стверджує, що такі дії Вашингтона збільшать "стратегічну гнучкість" збройних сил США, передає інформагентство dpa, констатує DW.

Це рішення найбільше зачепить американську військову базу у Штутгарті у федеральній землі Баден-Вюртемберг. Військові повинні будуть її покинути "якнайшвидше", можливо, протягом "тижнів", зазначив Еспер.

Американські військові бази розміщені також в інших німецьких федеральних землях - в Рейнланд-Пфальці та Баварії. Військова присутність США десятиліттями впливала на економічний розвиток цих регіонів. Зокрема, на військових базах США у Німеччині працюють тисячі місцевих німців. Згідно з оцінками, які наводить dpa, лише військово-повітряна база США Рамштайн щороку генерує в регіональній економіці 2 мільярди доларів.

Президент США Дональд Трамп пояснив своє рішення скоротити американський військовий контингент в Німеччині недостатніми, з його точки зору, виплатами ФРН в рамках співпраці у НАТО.

"Німеччина дуже не поспішає виплачувати НАТО два відсотки (від ВВП країни. - Ред.). Тож ми виводимо частину нашого контингенту з Німеччини", - написав глава Білого дому на своїй сторінці в Twitter у ніч на четвер, 30 липня.

При цьому він розкритикував той факт, що ФРН закуповує в Росії великі обсяги енергоносіїв. "Німеччина платить Росії мільярди доларів щороку за енергію, а ми повинні захищати Німеччину від Росії. Як це розуміти?" - написав Трамп.

Своєю чергою, відставний генерал-лейтенант Фредерік Бенджамін Ходжес, який в минулому командував сухопутними військами США в Європі (USAREUR), в інтерв`ю DW жорстко розкритикував рішення про виведення американських солдатів з Німеччини, назвавши його "величезним подарунком для Кремля".

За його словами, військовий контингент США в Німеччині потрібен не для того, щоб захищати ФРН, а для того, щоб служити "плацдармом", через який проходять військові операції США в Європі, Африці і на Близькому Сході.

Нагадаємо, що 15 червня Трамп підтвердив намір скоротити чисельність американських військовослужбовців у Німеччині до 25 тисяч осіб. Рішення обумовлене тим, що Берлін "не виконав зобов`язань" щодо фінансування НАТО, пояснив тоді Трамп. Зараз у Німеччині розміщені близько 35 тисяч солдатів і офіцерів Сполучених Штатів Америки.

План глави Білого дому викликав критику як експертів представлених в німецькому Бундестазі партій, так і генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга. У США низка сенаторів з обох партій запропонували законодавчо обмежити використання бюджетних коштів для виведення частини американських військовослужбовців з ФРН.