США ввели санкції проти Коломойського, - офіційна заява

Все про економіку та фінанси

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати запровадили санкції проти Ігоря Коломойського, пише "Європейська правда".

"Сьогодні я оголошую про санкції проти олігарха та колишнього українського державного чиновника Ігоря Коломойського через його причетність до значної корупції" - йдеться у заяві Блінкена.

У Держдепі зазначили, що як керівник Дніпропетровської області з 2014 по 2015 рік, Коломойський був причетний до корупційних дій, що підривали верховенство права та віру української громадськості в демократичні інститути та громадські процеси, включаючи використання його політичного впливу та владних повноважень для особистої вигоди.

"Хоча ці санкції базуються на діях за його перебування на посаді, я також хочу висловити занепокоєння постійними зусиллями Коломойського, які тривають досі, щодо підриву демократичних процесів та інституцій в Україні, які становлять серйозну загрозу її майбутньому" - заявив Блінкен. 

Санкції також наклали на дружину олігарха Ірину Коломойську, його дочку Анжеліку Коломойську та його сина Ізраїля Цві Коломойського.

Це означає, що Коломойському і членам його родини заборонений в’їзд до Сполучених Штатів.

Ігор Коломойський та найближчі члени його родини потрапили до списку санкцій США відповідно до статті 7031 (c) Закону про фінансування Державного департаменту, іноземних операцій та дотичних програм 2020 року.

Блінкен підкреслив, що санкції підтверджують прагнення США підтримувати політичні, економічні та правові реформи, які є ключовими для євроатлантичного шляху України, а також не виключив подальших санкційних рішень щодо громадян України, які цьому перешкоджають. "Державний департамент і надалі використовуватиме подібні повноваження й інструменти, щоб посилювати відповідальність корумпованих суб`єктів у цьому регіоні та в усьому світі".

P.S.

Коментар "Європейської правди":

"Ці санкції не схожі на ті, що запроваджені, скажімо, проти Медведчука в тих же Сполучених штатах або в Україні. Санкційний механізм, який задіяли проти Коломойського слабший за наслідками. Зокрема, він не призводить до блокування його активів та рахунків у американських банках.

Головний наслідок цього рішення – це заборона в’їзду до Штатів самого Коломойського та усіх відомих уряду США його найближчих родичів. Втім, це не єдиний наслідок санкційного рішення Держдепу. Олігархові варто готуватися також до відмов у інших візах, не лише американській. І водночас не виключені фінансові наслідки.

Його додали у список за персональним рішенням Ентоні Блінкена, очільника Держдепу США. Без зайвої бюрократичної тяганини.

Ця спрощена процедура – доволі нова, вона була вперше застосована лише у 2018 році. Конгрес США дав Держдепартаменту право швидко накладати санкції проти чинних або колишніх державних посадовців по всьому світу, якщо у американських дипломатів вважають цю людину причетною до корупції та розкрадання держвласності, або до масштабних порушень прав людини. Цей механізм у документах згадують за номером розділу розділу конгресового рішення, де він описаний – 7031(с).

Загалом кількість тих, кого США покарали за процедурою 7031(с), складає близько 200 людей, переважно з держав Африки, Азії та Південної Америки. Та є там також кілька людей з нашого регіону.

Під цими санкціями перебуває донедавна всесильний молдовський олігарх Влад Плахотнюк, якого вважали "господарем Молдови" до 2019 року, коли він під тиском США втік з країни.

Процедуру 7031(с) застосували також до болгарського судді Андона Міталова, який дозволив втекти з країни російському шпигуну, колишньому болгарському парламентарю, Ніколаю Малінову, під час кримінального розслідування проти нього.

У списку є також щонайменше двоє громадян Росії, а саме чеченців – Рамзан Кадиров та його соратник Муслім Кучієв, щодо яких є звинувачення у грубих порушеннях прав людини. А ще – кілька сербських та просербських посадовців з балканських держав.

<...> Один з побічних ефектів – візові проблеми родини Коломойського у інших країнах.

"Таке рішення заважає в’їхати не тільки до США. Звичайно ж ми не впливаємо на процес видачі віз іншими державами, але візова система у світі працює таким чином, що навіть проста відмова у з боку США є "дзвіночком" для усіх інших держав, а таке рішення – і поготів", - пояснив один зі співрозмовників видання.

І, нарешті, тепер над Коломойським висітиме небезпека блокування його доларових транзакцій банком кореспондентом.

"Уряд США не звертається до банків навмисно із проханнями щодо таких осіб, але банки зі своєї ініціативи цілком можуть зважати на це, ухвалюючи рішення в межах своєї компетенції", - пояснило джерело ЄП".