США готові розмістити ракети в Європі для стримування Росії, - помічник Трампа

Все про економіку та фінанси

Сполучені Штати будуть готові при необхідності піти на розгортання ракет середньої і меншої дальності в Європі для стримування Росії. Про це заявив помічник президента США з національної безпеки Роберт О`Брайен, виступаючи у вашингтонському Гудзонівському інституті, повідомляє "Голос Америки".

«Ми створюємо гіперзвукову зброю, ми створюємо системи доставки у вигляді балістичних ракет, які допоможуть забезпечити безпеку Америки... захистити наших союзників і стримувати Китай. Ми розгорнемо такі ракети, якщо це буде необхідно, в Європі, щоб стримувати Росію», - сказав помічник президента США.

«Ми думаємо, що, розгорнувши ці озброєння, ми не тільки будемо стримувати напад, але це також поставить нас в таку позицію, в якій ми зможемо вести реальні переговори з контролю над озброєннями в майбутньому», - заявив помічник президента США.

О`Брайен додав, що такі ж заходи Вашингтон готовий вжити в Індо-Тихоокеанському регіоні для стримування Китаю, який, на думку американської сторони, «скористався тим, що США були обмежені Договором про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД)», і розгорнув «тисячі ракет», націлених на союзників Сполучених Штатів. 

Раніше в Пентагоні повідомили, що Сполучені Штати розробляють гіперзвукову крилату ракету, яку можна буде запускати з палубних літаків військово-морських сил країни McDonnell Douglas F/A-18. Їх поставки в ВМС країни слід очікувати до 2028 року.

16 жовтня президент США Дональд Трамп заявив, що збройні сили країни вже мають у своєму розпорядженні гіперзвукові ракети.

«Точно так само, як в 1980-і ми розгорнули ракети Pershing і крилаті ракети в Європі, щоб Радянський Союз сів за стіл переговорів і погодився обговорювати "нульовий варіант", який передував ДРСМД», - пояснив О`Брайен.

Договір про ракети середньої і меншої дальності був підписаний США і СРСР в 1987 році та вступив в силу в 1988 році. Сторони домовилися ліквідувати ракетні комплекси середньої і меншої дальності наземного базування. 2 серпня 2019 року Вашингтон залишив договір.

За словами О`Брайенa, Росія і Сполучені Штати продовжать на рік Договір про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3), якщо зможуть вирішити питання, пов`язані з заходами перевірки.

«Ми запропонували продовжити Новий ДСНВ на рік», - заявив О`Брайен. І одночасно обидві сторони - Росія і Сполучені Штати - погодилися встановити ліміт виробництва своїх озброєнь протягом цього року, щоб подивитися, чи дасть це час, щоб домовитися про нову, дійсно чудовою довгостроковій угоді з контролю над озброєннями з росіянами.

«Вважаю, що ми наближаємося до цього. Ми виробляємо верифікаційну процедуру для цього періоду тривалістю в рік. Якщо ми зможемо вирішити питання верифікації, то, вважаю, що ми зможемо прийти до угоди. Нам просто потрібно буде подивитися, наскільки серйозно росіяни ставляться до контролю над озброєннями», - заявив О`Брайен.