Справа про збитки держбанку на 143 млн грн: оцінювачу повідомили про підозру

Все про економіку та фінанси

Офіс генпрокурора заявив, що Київська місцева прокуратура №7 повідомила про підозру оцінювачу нерухомості за фактом зловживання повноваженнями особою, яка надає публічні послуги, а також використання підроблених документів (ч. 2 ст. 365-2, ч. 2 ст. 358 КК України).

За даними слідства, держбанк з метою оцінки ринкової вартості належних йому 52 квартир, розташованих у центральній частині м. Києва, звернувся за послугами до оцінювача. Однак, діючи в інтересах окремих осіб та суб’єктів господарювання, оцінювач на підставі підроблених документів у три рази занизив ринкову вартість вказаних об’єктів нерухомості.

За результатами реалізації квартир за заниженою вартістю держбанку спричинено шкоду у розмірі 143 млн грн.

"З метою недопущення подальших незаконних дій рішенням суду на об’єкти нерухомості накладено арешт. Також встановлюються інші особи, які можуть бути причетними до злочинів.

Викрито правопорушення прокурорами спільно зі слідчими Подільського Управління поліції ГУ Нацполіції у м. Києві за оперативного супроводження Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ", - йдеться в заяві Офісу генпрокурора.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.