Справа на $9 млн: прокуратура направила в суд обвинувальний акт щодо екс-глави банку

Все про економіку та фінанси

Офісом генпрокурора повідомив, що скерував до Автозаводського райсуду м. Кременчука обвинувальний акт стосовно колишнього голови правління одного із банків за фактом розтрати майна в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).

"Встановлено, що посадовець вчинив розтрату понад 9 млн доларів США коштів банку під час передачі у заставу грошових коштів, які перебували на кореспондентських рахунках цього банку у банківській установі іноземної держави.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Головного слідчого управління СБУ. Підтримання публічного обвинувачення забезпечуватиметься прокурорами Офісу генпрокурора", - йдеться в заяві.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. 

Назви банку в повідомленні немає, але з наведених обставин та місця розгляду обвинувального акта виглядає, що мова про "АКБ Банк", який збанкрутував у 2014 році, пише Lb.ua.

Фонд гарантування вкладів фізосіб, який займався ліквідацією "АКБ Банк", у 2017 році повідомляв, що банк виступив майновим поручителем за кредитом, який австрійський Meinl Bank видав кіпрській компанії Agalusko Investment LTD. На забезпечення позики були передані 9 млн доларів США, які були на кореспондентському рахунку "АКБ Банку" в австрійській фінустанові.