"Спліт": фінкомітет ВР підтримав проект Дубінського і Гетманцева

Все про економіку та фінанси

Глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев та його заступник Олександр Дубінський зареєстрували у Верховній Раді законопроект №1069-2 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг”.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, він передбачає передачу повноважень Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), у частині регулювання та нагляду у системі накопичувального пенсійного забезпечення, регулювання та нагляду за функціонуванням фінансово-кредитних механізмів і управлінні майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Решту повноважень Нацкомфінпослуг пропонується передати до НБУ.

6 вересня парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді прийняти законопроект №1069-2 за основу та в цілому. Доповідачем на засіданні ВР було визначено О. Дубінського.

“Даний законопроект являє собою вдосконалений варіант основного проекту Закону №1069 (був визначений Президентом як невідкладний, - ред.), який було доопрацьовано з урахуванням позицій державних органів, представників бізнес-середовища та громадських організації, експертів тощо”, - йдеться в матеріалах фінкомітету ВР.

Нагадаємо, що прийняття закону про “спліт” - одна з вимог чинної програми співпраці між Україною та МВФ.

07.07.2016 Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг». Однак зрештою в цілому цей документ так і не був проголосований парламентом минулого скликання.