Сплата ПДФО за податковою адресою працівників: у ВР зареєстрували законопроект

Все про економіку та фінанси

Група нардепів зареєструвала законопроєкти щодо вдосконалення порядку сплати ПДФО, пише "Дебет-Кредит".

№4369 - "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо порядку зарахування податку на доходи фізичних осіб у зв`язку із завершенням реформи децентралізації".

Документом передбачено:

- обов’язок фізосіб – платників податку інформувати роботодавця про зміну своєї податкової адреси для коректного зарахування ПДФО;

- зарахування ПДФО за податковою адресою фізосіб – платників податку. Так, пропонується внести відповідні зміни до статті 168 ПКУ, за якими податковий агент сплачує (перераховує) податок, утриманий з доходів, нарахованих на користь фізичної особи, що відповідно до Бюджетного кодексу України належить до доходів місцевих бюджетів, до місцевого бюджету за місцем податкової адреси фізичної особи – платника податку.

№4370 - "Про внесення змін до статті 64 Бюджетного кодексу України щодо порядку зарахування податку на доходи фізичних осіб у зв`язку із завершенням реформи децентралізації".

У частині другій статті 64 БКУ уточнюється, що ПДФО, який сплачується (перераховується):

- податковим агентом - юрособою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента - юридичної особи, — зараховується до відповідного бюджету за місцем податкової адреси фізосіб - платників податку в обсягах податку, нарахованого на доходи, що виплачуються фізичній особі;

- податковим агентом - фізичною особою — зараховується до відповідного бюджету за місцем реєстрації такої фізичної особи у податкових органах;

- фізичною особою, яка отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, — зараховується до відповідного бюджету за податковою адресою такої фізичної особи.

ПДФО, нарахований податковим агентом або фізичною особою, яка отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), сплачується таким податковим агентом або такою фізичною особою до відповідного бюджету за місцем податкової адреси фізичних осіб - платників податку.

У разі прийняття ці закони наберуть чинності з 1 січня 2022 року.