Співвласник "Лукойла" - про нафту: $25 за барель - це катастрофа

Все про економіку та фінанси

Співвласник і віце-президент найбільшої російської приватної нафтової компанії "Лукойл" Леонід Федун назвав “катастрофічною” ціну на нафту, яка ввечері 18 березня вперше за 17 років опустилася нижче $25 за барель, пише “БізнесЦензор” з посиланням РБК.

За словами Федуна, основна причина такого обвалу нафтових котирувань - не коронавірус, а вихід Росії з угоди про скорочення видобутку нафти ОПЕК+ і наступна заява Саудівської Аравії про плани збільшити поставки сировини на ринок на більш ніж 25%.

"Так, зараз коронавірус вдарив по економіці. Але той нафтовий шок, який стався (від розвалу угоди ОПЕК+, - ред.), він дає ціну, приблизно за нашими підрахунками, від $20 до $25 мінус від існуючої ціни", - сказав глава "Лукойла".

На думку бізнесмена, якби сторонам вдалося домовитися про продовження угоди, то барель нафти зараз коштував би близько $50 за баррель.

Федун зазначив, що на нараді нафтовиків з Путіним за кілька днів до розвалу угоди ОПЕК+, "ніяка ідея про вихід (Росії, - ред.) з угоди не обговорювалася". "Хоча я знаю, що окремі державні компанії її (ідею про вихід з угоди ОПЕК+, - ред.) активно лобіювали. Навіть ті, хто лобіювали, не могли собі в страшному сні уявити, що будуть продавати нафту по $25", - додав Федун.

Першим на підтримку виходу Росії з угоди про стримування видобутку з Саудівською Аравією та іншими країнами ОПЕК виступила державна "Роснефть".

На думку Федуна, в найбільш "негативній ситуації" через розвал угоди опиняється Росія і Саудівська Аравія, яка заявили про плани наростити видобуток нафти при падінні ринку.

"І далі питання їх економічних можливостей, резервів і так далі, тобто це буде війна на виснаження, від якої виграють США", - зазначив глава "Лукойла".

При цьому цінова війна "не вб`є, але сильно ранить" сланцеву видобуток в США, вважає Федун. На його думку, виробництво сланцю буде відкинуто на шість-сім років тому.

Однак з тих сценаріями, які розглядають в "Лукойлі", якщо Росії і країнам ОПЕК не вдасться домовитися про нову угоду про зниження видобутку і ціни на нафту залишаться в діапазоні не вище $35 за барель, то починаючи з 2022-2023 років видобуток в Росії почне скорочуватися.