Приватбанк списує кредити: обсяг його NPLs у IV кварталі-2020 впав на 66,8 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, обсяг непрацюючих кредитів у портфелі Приватбанку в IV кварталі 2020 року впав на 66,8 млрд грн - до 181,2 млрд грн, а їх частка в портфелі зменшилася до 73,95% (з 79,24% на 01.10.2020).

Раніше регулятор інформував, що в жовтні 2020 року (тобто в перший місяць IV кварталу) Приватбанк списав із балансу 38 млрд грн непрацюючих кредитів, під які було сформовано 100% резервів.

При цьому Приватбанку зазначав що в ІІІ кварталі 2020 року списав кредити, які пов`язує з екс-акціонерами, на 3,16 млрд грн (за 2019 рік - лише на 3 млн грн).

Водночас була інформація, що одна з компаній, пов`язаних з "приватівцями" оскаржувала в суді списання боргу.

Націоналізований банк наводив дані, що на кінець вересня загальний обсяг кредитного портфелю, який він пов`язує з попередніми акціонерами, становив 217,3 млрд грн (на початок року - 210,6 млрд грн).

Ігор Коломойський неодноразово заперечував інформацію НБУ та керівників Приватбанку, що близько 95% корпоративного портфелю банку, який сформувався до націоналізації, - це були інсайдерські позики.

Як відомо, наприкінці червня-2020 Рада з фінансової стабільності розглянула та схвалила представлені держбанками плани роботи з NPLs. Затвердженими Радою планами передбачено скорочення портфеля NPLs у державних банків на 305 млрд грн за 3 роки.

НБУ підкреслював, що "списання не означає прощення боргів – банки продовжать роботу з їх стягнення" (цитата).

"Крім того, планується проведення реструктуризації життєздатних кредитів, стягнення заставного майна з подальшою реалізацією, а також продаж чи уступка прав вимоги за проблемними портфелями.

Затвердження планів роботи держбанків зі зниження NPL означає виконання одного зі структурних маяків програми співпраці України з МВФ", - констатував НБУ.

Про списання Ощадбанком непрацюючих кредитів на 25 млрд грн (це переважно борги "сонячних" проектів "імені" Клюєвих у Криму) - тут.